Hindistan & Holi Festivali (Renklerin Festivali) 2.390 €  

1.GÜN – 24 MART 2013 : ANKARA-İSTANBUL-DELHİ

Saat 15.00’te Tunus Cad. No:14’te buluşma ve Esenboğa Havalimanına hareket. Türk Havayollarının TK-2159 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.00’de Ankara’dan İstanbul’a uçuş. İstanbul’a varış sonrası Türk Havayollarının tarifeli TK-716 seferi ile saat 19.45’te İstanbul’dan Delhi’ye hareket.  Geceleme uçakta.

2.GÜN – 25 MART 2013 : DELHİ - AGRA


Hindistan yerel saati ile sabah saat 04.55’te Delhi’ye varış ve Agra’ya hareket (204 km-yaklaşık 04 saat). Agra'ya varışla birlikte geziye başlıyoruz (otele gezi sonrası yerleşilecektir).  Agra'da ilk olarak Babür İmparatorluğunun 6. Hükümdarı Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal’in (Ercümend Banu Begüm) ölümü üzerine yaptırdığı ve 1983’ten beri UNESCO’nun Dünya Miras Listesinde yer alan Eşsiz Anıtmezar Taj Mahal görülecektir. Sonrasında yine Akbar tarafından kurulan ve Cihangir zamanında bahçe ve saraylarına eklentiler yapılan Agra Kalesi gezilecektir. Geceleme otelimizde.

3. GÜN – 26 MART 2013 : AGRA - JAIPUR

Erken kahvaltı sonrası Jaipur’a hareket. Yolumuz üzerinde Agra’ya 40 km mesafedeki Imparator Akbar tarafından yaptırılmış olan Fatehpur Sikri kentini görüyoruz. İnce ustalıkla yapılmış olan binaları görebileceğiniz bu kentte, Jama Mescid, Salim Chisti Kabri, Panch Mahal ve diğer saraylar göreceğimiz yerler arasındadır. Jaipur’a varış sonrasında otele yerleşme. Öğle saatlerinde Chaughan Stadyumunda Muhteşem Fil Festivaline tanıklık edeceksiniz. Geceleme otelimizde. (Gece saatlerinde Holika ateşlerinin yakılmasını görmek üzere otelden ayrılıp, geri dönüş yapacağız. Holika yakılması zamanını astrologlar belirleyip ilan ettikleri için, bu zamanı şimdiden bildiremeyiz. Gecenin herhangi bir saati olabilir. Rehberiniz görmek isteyenlerle birlikte Holika yakılması görmeye gidecektir.)

4. GÜN – 27 MART 2013 : JAIPUR (HOLI FESTİVALİ)

Kahvaltı sonrası Baharın Gelişi ve İyiliğin Kötülüğe karşı zaferi nedeniyle kutlanan Holi Festivalindeyiz. Küskünlükleri, mutsuzlukları, felaketleri unutmak için bir araya gelen Hintliler festival boyunca dini törenler yaptıktan sonra yanlarında getirdikleri toz boyalarla birbirlerini boyarlar. Bu renk cümbüşü içinde geçen festivalde hem eğlenecek hem de güzel görüntülere şahit olacaksınız. Gün boyu şehrin farklı yerlerinde Holi kutlamalarına katılacaksınız. Kıyafetleriniz boya olacağı için bugün için tamamen beyaz giysi getirmeniz ve bu giysiyi sonrasında hatıra olarak saklamanız önerilir. Geceleme otelimizde.

5. GÜN – 28 MART 2013 : JAIPUR

Kahvaltı sonrası Jaipur’a 11 km. mesafede olan Amber Kalesi gezilecektir. Filler üstünde (müsaitlik durumuna göre jeep alternatifi olabilir) Sheesh Mahal (Aynalı salon), Jai Mahal ve hisar içerisindeki diğer yapılar görülecektir. Öğleden sonra yapılacak Pembe Şehir olarak anılan Jaipur turunda, Şehir sarayı, Gözlem evi olarak kullanılmış 18.yy ın ortalarında Raja Jai Singh tarafından yaptırılan Jantar Mantar yapısı ve Rüzgarın Sarayı olarak isimlendirilen Hawa Mahal görülecektir. Şehir turumuzun ardından geceleme otelimizde.

6. GÜN – 29 MART 2013 : JAIPUR- DELHİ - VARANASI

Erken kahvaltı sonrası Delhi’ye hareket (235 km-yaklaşık 5 saat). Delhi havalimanına varış sonrası SG-114 sefer sayılı uçuş ile saat 13.40’ta hareket ve saat 15.05’te Varanasi’ye varış. Varanasi’ye varışımızın ardından şehir Turunda Bharat Mata tapınağı, Vishwanath Tapınağı (Hindular dışında içeri giriş yasaktır) ve Alemgir Camii görülecektir. Geceleme otelimizde.

7. GÜN – 30 MART 2013 : VARANASI – KATMANDU

Gün doğarken kutsal  Ganj Nehri’nde Tekne Turu yapılacaktır. Hinduların inanışında Ganj Nehrinde yıkanmak günahlardan arınıp Nirvana’ya  ulaşmaktır. Bu inançla orda bulunan  Hinduların dualarını,  kendilerini arındırmalarını ve seramonisini izleyeceğiz. Havalimanına transfer, AI-251 sefer sayılı uçuş ile saat 12.30’da Varanasi’den Katmandu’ya hareket ve saat 13.40’ta varış. Otele yerleşme. Öğle saatlerinde yapılacak Katmandu şehir turunda; Durbar Meydanı, Hanuman Dhoka, Mahadev ve Parvati Tapınağı, Machender Bahl (Budist ve Hindu Kraliyet Sarayı), alışveriş merkezleri görülecektir. Geceleme otelimizde.

8. GÜN – 31 MART 2013 : KATMANDU

Kahvaltı sonrası Shawayambunath, Bhaktapur (Bhadgaon) ve Pashupatinath Turu yapılacaktır. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

9. GÜN – 01 NİSAN 2013 : KATMANDU - DELHİ

Kahvaltı sonrası Bodhnaht turu yapılacaktır. Bu turda Katmandu'nun en büyük stupasını (Budist ibadethanesi) görme şansına sahip olacaksınız. Bu devasa ibadet alanı M.S 5.yy’da Kral Mana Deva tarafından inşa edilmiştir. Turumuzun ardından AI-251 seferi ile saat 15.55’te Katmandu’dan Delhi’ye hareket ve saat 17.10’da varış. Varış sonrası otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

10. GÜN – 02 NİSAN 2013 : DELHİ

Kahvaltı sonrası Yeni ve Eski Delhi’yi geziyoruz. Turumuzda; Alışveriş merkezleri, Mahatma Ghandi’nin cenaze seramonisinin yapıldığı yer, Kızıl Kale, Cuma Mescidi (Jama Mescid) görülecek, dar sokakları ve eski Delhi’nin alışveriş dükkanlarının olduğu Chandni Chowk’ta yürüyüş ve alışveriş imkanı, Yeni Delhi bölgesinde Kutub Minar Zafer Kulesi, Savaş Anıtı, Parlemento binası, Diplomatik bölge ve Connaught Meydanı (Yeni Delhi’nin ticari merkezi) görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

11. GÜN – 03 NİSAN 2013 : DELHİ-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.05’te Delhi’den İstanbul’a hareket ve Türkiye saati ile saat 10.25’te İstanbul’a varış. TK-2146 seferi ile saat 12.00’de İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 13.05’te varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

OTELLERİMİZ

Agra 5* ITC Mughal The Luxury Collection Hotel vb
Jaipur 5* ITC Rajputana Sheraton Hotel vb
Varanasi 5* Gateway Taj Hotel vb
Kathmandu 5* Soaltee Hotel vb
Delhi 5* Lebua Hotel vb
Ek Notlar

* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden  teslim edilecektir.
* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Saltur belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
*Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorisini aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Programa dahil olan yemeklerin alınacağı yerler değişkenlik gösterebilir. (bu yemekler kalacağınız otellerde veya yerel restoranlarda olabilir, ya da alınacak olan yemeklerin günleri program içinde değişiklik gösterebilir.)
* Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir.
* Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.
* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden SALTUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.  (Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Saltur herhangi bir sorumluluk taşımaz)
* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir.
* Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Acentemiz Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.
* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.
*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
* Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Saltur’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi , sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Tura Dahil Hizmetler

*Türk Hava Yolları ile Ankara-İstanbul-Delhi-İstanbul-Ankara gidiş-dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Delhi/Varanasi/Katmandu/Delhi ara uçuşlar ve havalimanı vergileri
*Tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
*5*otellerde 9 gece konaklama
*Kahvaltılar ve akşam yemekleri
*Seyahat boyunca konforlu araçlarla ulaşım
*Programda belirtilen tüm turlar
*Müze giriş ücretleri
*Jaipurda Fil (duruma göre jeep) kullanımı
* Varanasi’de Ganj Nehri Tekne Turu
*Profesyonel rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık Sigortası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

*Hindistan ve Nepal vizesi (80 Euro)
*Tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
*Tüm şahsi harcamalar
*Yerel rehber ve diğer tüm bahşişler (45 Euro)
*Yurtdışı Çıkış Harcı (15-TL)