İsviçre & Alpler 1.290 € 

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 50 Euro indirim **
 
1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-MİLANO

Sabah saat 06.00’da Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına hareket. Saat 09.00’da Türk Havayollarının TK-2123 sefer sayılı uçuşu ile Ankara’dan İstanbul’a hareket ve saat 10.05’te İstanbul’a varış. Saat 12.00’de TK-1895 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’dan Milano’ya hareket. Saat 14.00’te varış. Varış sonrası özel aracımız ile yapacağımız Milano şehir turunda ; Opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Kilisesi, La Galeria, Porta Romana görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Akşam yemeği sonrası Geceleme Milano’da bulunan otelimizde.

2.GÜN: MILANO-CHAMONIX-ANNECY-CENEVRE

Kahvaltı sonrası Cenevre’ye hareket. Aosta vadisini takiben muhteşem doğa manzaraları eşliğinde Mont Blanc tünelini geçtikten sonra Chamonix’e varış (220 km). Burada arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc turuna katılabileceklerdir. Bu turda Avrupanın zirvesine (3800 mt) çıkarak eşsiz bir deneyim yaşıyoruz. Tura katılmayan misafirlerimiz Fransa’nın ünlü kayak merkezi Chamonix’in tadını çıkarabileceklerdir. Chamonix ardından Fransız Alpleri’nin eteğinde bulunan göl kenarındaki Annecy şehrinde serbest zaman veriyoruz (100 km). Sonrasında Cenevre’ye hareket (50 km) Varışı takiben, Birleşmiş Milletlerin Avrupa Merkezi olan Cenevre panoramik şehir turu yapılacaktır. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Damme Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Geceleme Cenevre’de bulunan otelimizde.

3.GÜN: CENEVRE

Kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Cenevre şehrini gezip, alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: CENEVRE (Lozan,Montreux,Chateu Chillon & Gruyeres)


Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Lozan,Montreux,Chateau Chillon & Gruyeres turuna katılabileceklerdir. Geceleme otelimizde.

Lozan,Montreux,Chateu Chillon & Gruyeres Turu: Tam gün sürecek bu turumuzda ilk olarak Gruyeres’e hareket ediyoruz. Gruyeres, aynı zamanda Gravyar peynirin adının geldiği şehir. Tepe üzerindeki konumu ve şatosu ile tam bir ortaçağ masalını andırıyor. Şehirde vereceğimiz serbest zaman esnasında mutlaka İsviçre’ye özgü Fondü ve Raclett’i denemenizi tavsiye ederiz. Gruyeres sonrası Leman gölü kenarında yer alan Montrö şehrine ulaşıyoruz. Özellikle yaz aylarında burada düzenlenen ünlü Jazz festivalleri adını duyuran şehir, Queen grubunun vokalisti Freddie Mercury’ninde bir dönem yaşadığı yer. Monrö şehrine yakın bir konumda bulunan ünlü Chillon şatosunu gezdikten sonra, 1923 tarihinde Lozan antlaşmasının imzalandığı Lozan şehrine gidiyoruz.

5.GÜN: CENEVRE-BERN-LUGANO


Kahvaltı sonrası Bern şehrine hareket (150 km). Bern’e varışın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzun ardından Lugano’ya hareket (240 km) Muhteşem İsviçre alpleri manzaraları arasında yapacağımız yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecek. Lugano’ya varışımızla yapacağımız panoramik şehir turunun, arzu eden misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek olan San Salvatore Tepesi turuna katılabileceklerdir. Şehir turu sonrası, Akşam yemeği sonrası geceleme Lugano’da bulunan otelimizde.

6.GÜN: LUGANO-ZURİH

Kahvaltı sonrası Zürih’e hareket (230 km). St.Gothard geçidinden geçip, muhteşem manzaralar eşliğinde Zürih’e varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi İle Strasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Zürih’te bulunan otelimizde.

7.GÜN: ZÜRİH – (Lüzern&Rheinfall Şelalesi)

Kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek olan Rheinfall Şelaleleri & Lüzern. turuna katılabileceklerdir. Geceleme Zürih’te bulunan otelimizde.

Rheinfall Şelaleleri & Lüzern : Turumuza ilk olarak Zürih kentinin yaklaşık 60 km kuzeyinde yer alan Rheinfall Şelalelerine giderek başlıyoruz. Rhein nehri üzerinde bulunan avrupanın en büyük şelalesi olarak bilinen tabiat harikası, 150 mt uzunluğunda ve 25 mt yüksekliğinde. Saniyede 700 metreküp suyun aktığı şelaleye özel tekneler ile ulaşıp, şelalenin tam ortasında bulunan kayalık tepeye tırmanıyoruz. Hayranlık verici bu eşsiz manzarayı fotoğrafladıktan sonra özel teknemiz ile geri dönüyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız yaklaşık 110 km’lik yolculuğun ardından Lüzern şehrine varıyoruz. Ünlü kaya içerisine oyulmuş yaralı aslan anıtı, Tarihi Şapel köprüsü, Barok tarzdaki evleri, Opera binası ve Luzern gölü göreceğimiz yerler arasında. Gene Lüzern şehrinde arzu eden misafirlerimiz dünyaca ünlü İsviçre saatlerini satın alabilirler.

8.GÜN: ZÜRİH-NEUCHATEL-CENEVRE-ISTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası Neuchatel’e hareket (180 km). Varışımız ardından yapacağımız şehir turu sonrası Cenevre havalimanına hareket. (130 km). Türk Hava Yollarının TK-1920 seferi ile saat 18.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.35’te İstanbul’a varış. TK-2192 sefer sayılı uçuş ile saat 01.20’de İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 02.25’te varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…
Tura Dahil Hizmetler

*THY ile Ankara-İstanbul-Milano gidiş/Cenevre-İstanbul-Ankara dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
*4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama
* 2 akşam yemeği
*Seyahat boyunca konforlu araçlarla ulaşım
*Programda belirtilmiş olan tüm panoramik şehir turları
*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
*Seyahat ve Sağlık Sigortası
*Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize işlemleri (120 €) Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.
* Uçaklarda 20 Kg'ı Aşan Ekstra Bagaj Ücreti
* Ekstra ibareli programlar
* Müze, Saray ve Ören Yerleri Girişleri
* Yurt Dısı çıkış harcı (15-TL)