İngiltere-İskoçya-Galler 2.090 € 

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 100 Euro indirim **

EDINBURGH (2) - GÖLLER BÖLGESİ WINDMERE (1) – CHESTER - GALLER BÖLGESİ - CARDIFF (2) – WARWICK (1) - LONDRA (3) 

1. GÜN: ANKARA-ISTANBUL-EDINBURGH

Gece saat 02.00’de (26 Haziran’ı 27 Haziran’a bağlayan gece) Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına hareket. Saat 04.25’te TK-2105 sefer sayılı uçuş ile Ankara’dan İstanbul’a hareket ve saat 05.25’te varış. Saat 08.40’ta TK-1343 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’dan İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a hareket. Yerel saat ile saat 11.10’da varış. Ortaçağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisiyle Kuzeyin Atinası olarak bilinen Edinburgh şehir turunda Royal Mile, Edinburg Kalesi (giriş dahil), Kraliçe’nin Sarayı Holyrood, Şehir Katedrali, Belediye Binası, Princess Street ve Rose Street görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz Ekstra “İskoç Folk Müziği eşliğinde akşam yemeği ve eğlencesi” organizasyonuna katılabileceklerdir. Geceleme Edinburgh’ta bulunan otelimizde.

2. GÜN: EDINBURGH-İSKOÇYA GÖLLER BÖLGESİ-EDINBURGH

Kahvaltı sonrası tam gün doğa harikası İskoçya bölgesinde ünlü Forth Köprüsü, Trossachs ve Loch Lomond, Stirling Kalesi (giriş dahil) gezilecektir. Unutulmayacak manzaralar ve Cesur Yürek (Braveheart) filminin çekimlerinin yapıldığı doğa harikası bu güzel yörede güzel bir gün ardından serbest zaman. Otele dönüş. Geceleme Edinburgh’ta bulunan otelimizde.

3. GÜN: EDINBURGH-GÖLLER BÖLGESİ (WINDERMERE)

Kahvaltı sonrası Göller Bölgesine hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde yolculuğumuzun sonunda Göller Bölgesine varış. Windermere Gölü’nde tekne gezisi yapıldıktan sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Göller Bölgesi’nde bulunan otelimizde.

4. GÜN: GÖLLER BÖLGESİ-LIVERPOOL-CHESTER

Kahvaltı sonrası Liverpool’a hareket. Birleşik Krallıkta önemli bir kültürel merkez konumunda olan, coğrafi konumu itibariyle diğer krallık kentleri arasında en güzel konuma sahip olmasıyla bilinen ve 2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti sıfatıyla onurlandırılan Liverpool şehrinde yeni yapılandırılan Liman Bölgesi ve ünlü Beatles topluluğunun ilk konser verdiği klüp görülecektir. Chester’a hareket. Varış sonrası otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Chester’da bulunan otelimizde.

5. GÜN: CHESTER-GALLER BÖLGESİ-CARDIFF

Kahvaltı sonrası tipik evleri, görkemli Katedrali (giriş dahil) ile ünlü Chester’da yapılacak panoramik tur sonrası, kuzeyde Snowdonia Milli parkı içinde tipik çatı sistemi olan kayrak taşlarının çıkarıldığı Llechwedd Slate Caverns görülüp, Güney Galler’de Brecon Beacons Milli Parkı sınırlarından güzel manzaralar eşliğinde geçerek ünlü Galler’in başkenti Cardiff’e varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Cardiff’te bulunan otelimizde.

6. GÜN: CARDIFF

Kahvaltı sonrası Britanya’nın en fazla yağış alan bölgelerinden biri olan, Galler’in baş ticaret merkezi Cardiff şehir panoramik turumuzda Liman Bölgesi ve Cardiff Kalesi (giriş dahil) gezilecektir. Serbest zaman sonrası geceleme Cardiff’te bulunan otelimizde.

7. GÜN: CARDIFF-BRISTOL-BATH-WARWICK

Kahvaltı sonrası İngiltere’nin ticari merkezlerinden biri olan Bristol üzerinden Bath şehrine hareket. Romalılar döneminde kaplıca olarak kurulan, 1987’den itibaren UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan bu güzel kentte Roma Hamamı ziyaret edilecektir. Ardından İngiltere’nin Batı Midlands bölgesinde bulunan Warwickshire kontluğunun merkezi Warwick’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen yolculuğumuzun sonunda Warwick’e varış. İngiltere’nin Orta Çağ döneminden kalma en eski kalesi olarak bilinen Warwick Kalesini gezisi sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme Warwick’te bulunan otelimizde.

8. GÜN: WARWICK-STRATFORD-OXFORD-LONDRA

Kahvaltı sonrası Üniversite kenti Stratford’da hareket, Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford turunun ardından İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, Dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford gezisi yapılacaktır, Christchurch College görüldükten sonra Londra’ya hareket. Varış sonrası otelimize yerleşme ve geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

9. GÜN: LONDRA


Kahvaltı sonrası İngiltere ve Birleşik Krallığın başkenti, dünyanın en önemli finans ve iş merkezlerinden biri olan, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinin başında yer alan Londra şehir turunda Parlemento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Kilisesi, Trafalgar Meydanı, Hyde Park, St.Paul Katedrali, Buckingham Sarayı, Picadilly Meydanı, Thames Nehri, London Bridge görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

10. GÜN: LONDRA

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra Madam Tussaud & Windsor Şatosu turu yapılacaktır. Nicole Kidman’dan Queen Elizabeth’e, Nelson Mandela’dan Jim Carrey’e, 8. Henry’den Fidel Castro’ya bir çok ünlü ismin mumyasının sergilendiği bal mumu heykel müzesi olan ünlü Madam Tussaud Müzesi ziyaret edilecektir. Balmumundan heykel ustası Marie Tussaud tarafından kurulmuş olan bu eşsiz müzenin ziyareti sonrası, yarım günlük Kraliçenin yazlık şatosu olan Windsor Şatosu gezilecektir. Turumuzda; avluları, sarayları, kiliseleri,köşkleri, içerisinde birçok değerli ressamın eserini barındıran, İngiliz gotik mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz İngiltere’nin en eski yapılarından biri olan Windsor Şatosu görülecektir. Sonrasında otele dönüş ve dinlenme. Geceleme Londra’da bulunan otelimizde.

11. GÜN: LONDRA-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK-1998 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.25’te Londra’dan İstanbul’a hareket ve Türkiye saati ile saat 21.15’te varış. TK-2186 sefer sayılı uçuş ile saat 23.00’te İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 00.05’te Ankara’ya varış. Anılarla dolu turumuzun sonu…
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İstanbul-Edinburgh gidiş Londra-İstanbul-Ankara dönüş uçuş biletleri ve tüm havalimanı vergileri
* Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
* Edinburgh (2), Göller Bölgesi-Windmere (1), Chester (1), Cardiff (2), Warwick (1), Londra (3) olmak üzere toplam 10 gece 3* superior ve 4* otellerde oda+kahvaltı dahil konaklama
* 4 Akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm şehir turları
* Edinburgh’ta panoramik Royal Mile, Edinburg Kalesi (giriş dahil), Kraliçe’nin Sarayı Holyrood, Şehir Katedrali, Belediye Binası, Princess Street, Rose Street turu, Forth Köprüsü, Trossachs ve Loch Lomond, Stirling Kalesi (giriş dahil)
* Liverpool’da panoramik Liman Bölgesi ve ünlü Beatles topluluğunun ilk konser verdiği klüp
* Chester’da Chester Katedrali (giriş dahil), Llechwedd Slate Caverns, Güney Galler’de Brecon Beacons Milli Parkı
* Cardiff’te panoramik Liman Bölgesi ve Cardiff Kalesi (giriş dahil)
* Bath Roma Hamamları girişi
* Warwick’te Warwick Kalesi girişi
* Stratford’da Shakespeare’in doğduğu ev ve Oxford’da Christchurch College girişleri
* Londra’da panoramik Parlemento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Kilisesi, Trafalgar Meydanı, Hyde Park, St.Paul Katedrali, Buckingham Sarayı, Picadilly Meydanı, Thames Nehri, London Bridge turu
* Cardiff Kalesi, Chester Katedrali, Edinburgh Kalesi ve Stirling Kalesi girişleri dahildir
* Lüks Otobüsler ile programda belirtilen geziler
* Windmere Gölün’de Tekne turu
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Saltur Turizm Hediye çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (130 €) Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir.
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri ve tüm kişisel harcamalar
* Belirtilmeyen Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)