İskandinavya & Fiyortlar (Temmuz) 2.290 €  

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 50 Euro indirim **

COPENHAG (1) – GEMİ (1) – OSLO (1) – GEILO – HARDANGERFJORD - BERGEN (1) VOSS - FLAM – SOGNEFYORD (1) - SKEI – STRYN – GEIRANGER – ALESUND (1) TROLLSTIGEN – DOMBAS – HAMAR (1) - KARLSTAD – STOCKHOLM (2) - GEMİ (1) HELSİNKİ (1)


14 TEMMUZ - 1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-COPENHAG

Sabah saat 04.00’te (13 Temmuz’u 14 Temmuz’a bağlayan gün) Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına transfer. Saat 06.30’da TK-2111 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a ve saat 08.50’de TK-1783 sefer sayılı uçak ile Danimarka’nın başkenti Copenhag’a uçuş. Saat 11.10’da varış. Varış sonrası mütevazı bir balıkçı kasabası olan, günümüzde ise görkemli sarayları, çatıları bakırla kaplı evleri, Arnavut kaldırımlı meydanları ile meşhur Copenhag’da panoramik şehir turu yapılacaktır. Bu turda Little Mermaid, Nyhavn Limanı, Gefion Çeşmesi, Kraliyet ailesinin yaşadığı Amelienborg Kraliyet Sarayı, Başbakanlık ve Parlamento’nun bulunduğu Christiansborg Sarayı, Rosenborg Kalesi ve Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra dünyanın en uzun alışveriş caddesi olan Stroget’i gezip otele yerleşme sonrası akşam 1843 yılından bu yana hizmet veren ve içerisinde 400.000 çiçek, 110.000 değişik renkte ışıklandırma, restaurantlar ve gezinti arabaları bulunan Copenhag’ın büyüleyici yerlerinden biri olan ünlü “Tivoli Bahçeleri”nde gezme ve serbest zaman imkanı. Geceleme Copenhag’da bulunan otelimizde.

15 TEMMUZ - 2.GÜN: COPENHAG-OSLO (GECELEME GEMİDE + Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Şato Turuna katılabileceklerdir. Bu turda dünyaca ünlü Kronborg Kalesi bahçesi ve Frederiksborg Şatosu gezilecektir ve akşama doğru Danimarka’nın en büyük gemi şirketi olan DFDS’ye bağlı Lüks gemi ile Norveç’in başkenti Oslo’ya gitmek için limana transfer. Check-in işlemlerinden sonra kamaralara yerleşme, Açık büfe akşam yemeği (alkollü-alkolsüz bir içecek dahil) ve geceleme gemide. (Dış Kabinlerde)
** (Valizler bagaj odasına alınacağından gemiye küçük bir çanta hazırlanması gerekmektedir)

16 TEMMUZ - 3.GÜN: OSLO

Gemide alınacak kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir turunda; Gustav Vigeland tarafından yapılmış yaşamın her evresinden ve insan ruh halinin her yönünden örnekler veren birebir boyutlardaki 192 heykelin sergilendiği Norveç’in en ünlü açık hava heykel müzesi olan Vigeland Parkı, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası ve Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Oslo’nun en önemli caddesi olan Karl Johan’da ve birçok dükkan, Cafe, Bar ve Restaurant’ların bulunduğu Aker Brygge’de serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Viking Tarih Müzesi ve Akershus Kale bahçeleri turuna katılabileceklerdir. Geceleme otelde Oslo’da bulunan otelimizde.


17 TEMMUZ - 4.GÜN: OSLO-GEILO-HARDANGERFJORD-VORINGFOSSEN ŞELALESİ- BERGEN

Kahvaltı sonrası Geilo’ya hareket. Geilo’dan muhteşem fiyort, şelale ve dağ manzaraları eşliğinde Hardangerfjord’u ve Voringfossen Şelalesi görülerek Brimnes-Bruravik arası kısa feribot geçişi ile ülkenin güneybatısında bulunan Bergen’e akşam saatlerinde varış. Dağların, denizlerin ve fiyortların bütün güzelliklerini sunduğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Bergen’de yürüyerek Bergen Limanı, 17.yy.’dan kalma Ticaret Kolonisi, Eski Bergen’i Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış Ahşap Hanseatic Evleri görüldükten sonra Bergen şehrinin panoramik olarak seyredilebileceği en güzel yerlerden birisi olan Flojen Dağı’na füniküler ile çıkış. Sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Bergen’de bulunan otelimizde.

18 TEMMUZ - 5.GÜN: BERGEN-VOSS-FLAM-SOGNEFYORD-BALESTRAND (Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası Voss üzerinden Flam’a hareket. Varışta vereceğimiz öğle yemeği molası ardından nefes kesici manzaraları ile Flam-Myrdal-Flam demiryolu hattında unutulmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Tren turu sonrası muhteşem doğal güzelliklere sahip şelaleleri, çağlayanları ve karla kaplı tepeleri ile Dünyanın en güzel fiyordu olarak adlandırılan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Sognefyord’ta Flam-Gudvangen arası 1,5 saatlik tekne gezisi yapılacaktır. Sonrasında Hella-Dragsvik arası feribot geçişi ile Balestrand’a varış. Otele yerleşme sonrası akşam yemeği ve geceleme Balestrand’da bulunan otelimizde.

19 TEMMUZ - 6.GÜN: BALESTRAND-SKEI-STRYN-GEIRANGER-ALESUND (Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası hareket. Hellesylt - Geiranger fiyordunda eşsiz manzaralar eşliğinde yapılacak tekne gezisi sonrası, Eidsdal-Linge arası feribot geçişi yapılarak Norveç’in batısında önemli bir liman kenti olan, Naziler tarafından II. Dünya Savaşı’nda gizli gemi ve denizaltı tersanesi olarak kullanılmış, Norveç’in en güzel şehirlerinden biri olan “Kuzeyin Gizemli Büyüsü” Alesund’a gidiş. Güneşin asla batmadığına şahit olacağımız Alesund’da otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde Alesund’da bulunan otelimizde.

20 TEMMUZ - 7.GÜN: ALESUND-TROLLSTIGEN-DOMBAS-HAMAR (Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası Alesund panoramik turu ve Aksla Tepesinden eşsiz fiyort manzarasının görülmesinden sonra, Trollstigen üzerinden Andalsnes’e varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, fotoğraf molalarıyla süsleyeceğimiz seyahatimizin sonunda Hamar’a varış. Akşam yemeği ve geceleme Hamar’da bulunan otelimizde.

21 TEMMUZ - 8.GÜN: HAMAR-KARLSTAD-STOCKHOLM

Kahvaltı sonrası İsveç’in güneyinde bulunan spor kenti Karlstad’a hareket. Karlstad’da verilecek mola sonrası İsveç’in başkenti Stockholm’e hareket. Otele yerleşme. Geceleme Stockholm’de bulunan otelimizde.


22 TEMMUZ - 9.GÜN: STOCKHOLM

Kahvaltı sonrası 1252 yılında kurulan 14 Ada ve 57 adet köprü ile birleştirilmiş olan, Kuzeyin Venedik’i olarak bilinen bu güzel şehirde yapılacak panoramik şehir turunda; Stan adası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Tiyatro Binası, Kunqsrad Parkı, Fjallgatan Caddesi, Nobel Ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz Ekstra Djurgarden adası Vasa & Skansen turuna katılabileceklerdir. Geceleme Stockholm’de bulunan otelimizde.

23 TEMMUZ - 10.GÜN: STOCKHOLM-HELSİNKİ (GECELEME GEMİDE + Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra Tallinksija lüks gemiye yerleşme. Gemide Duty free mağazalarında alışveriş ve geminin diğer aktivitelerinden yararlanma imkanı. Açık büfe olarak alınacak akşam yemeği sonrası, geceleme gemide (Dış kabinlerde)


24 TEMMUZ - 11.GÜN: HELSİNKİ

Kahvaltı sonrası, Baltık Denizi kıyısında yer alan ve Beyaz Zambaklar ülkesi olarak bilinen Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılacak panoramik şehir turunda; Sibelus Anıtı ve Parkı, Senato Meydanı, Oyma Kaya Kilisesi, Kongre Binası, Başkanlık Sarayı ve Pazar yeri, Olimpiyat Stadı ve Kulesi, Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır. Otele yerleşme sonrası arzu eden misafirlerimiz Ekstra Tarihi Porvoo turuna katılabileceklerdir. Geceleme Helsinki’de bulunan otelimizde.

25 TEMMUZ - 12.GÜN: HELSİNKİ-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrası rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Saat 18.25’te TK-1764 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuş. Saat 21.50’de varış ve saat 23.00’te TK-2186 sefer sayılı uçak ile Ankara’ya uçuş. Saat 00.05’te varış. Buluşma noktamıza transfer ve anılarla dolu gezimizin sonu...
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İstanbul-Copenhag gidiş Helsinki-İstanbul-Ankara dönüş uçak bileti ve havalimanı Vergileri
* Havalimanı / Otel / Gemi transferleri
* Toplam 11 gece konaklama (9 gece 4* Otellerde + 2 gece Lüks Gemilerde -dış kabinlerde)
* Açık büfe tüm kahvaltılar, 5 Akşam yemeği (2 yemek gemide)
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Copenhag’da Little Mermaid, Nyhavn Limanı, Gefion Çeşmesi, Kraliyet ailesinin yaşadığı Amelienborg Kraliyet Sarayı, Başbakanlık ve Christiansborg Sarayı, Rosenborg Kalesi ve Bahçeleri turu
* Oslo’da Vigeland Parkı, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası ve Belediye Sarayı turu
* Bergen’de Bergen Limanı, 17.yy.’dan kalma Ticaret Kolonisi, Eski Bergen’i Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış Ahşap Hanseatic Evleri turu
* Sognefyord’da Flam-Gudvangen arası 1,5 saatlik tekne gezisi
* Hellesylt - Geiranger fiyordunda tekne gezisi
* Eidsdal-Linge arası feribot geçişi
*Stockholm’de Stan adası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Tiyatro Binası, Kunqsrad Parkı, Fjallgatan Caddesi, Nobel Ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Binası
* Helsinki’de Sibelus Anıtı ve Parkı, Senato Meydanı, Oyma Kaya Kilisesi, Kongre Binası, Başkanlık Sarayı ve Pazar yeri, Olimpiyat Stadı ve Kulesi, Parlemento Binası
* Lüks otobüslerle yolculuk
* Flojen dağına Füniküler ile çıkış
* Flam Dağ Treni gezisi
* Tivoli Bahçeleri Girişi
* Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık sigortası
* Saltur Turizm Hediye çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (120 € ) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Tüm öğle yemekleri ve belirtilmeyen akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15-TL)