Uzakdoğu Turu (Vizesiz) 1.890 €

23 ŞUBAT C.TESİ - 1.GÜN : ANKARA – İSTANBUL - BANGKOK

Öğlen saat 15.00’te Tunus Cad. No:14’te (Aras Kargo önü) buluşma ve Esenboğa havalimanına transfer. TK-2159 sefer sayılı uçakla saat 17:00’de İstanbul’a ve TK-64 sefer sayılı uçak ile saat 19:50’de Bangkok’a uçuş. Geceleme uçakta…

24 ŞUBAT PAZAR - 2.GÜN : BANGKOK

Sabah yerel saat ile 09:45’te Bangkok’a varış. Otelimize yerleşme sonrası serbest zaman ve dinlenme. Sonrasında yapılacak panoramik şehir turunda; Altın Buda Tapınağı, Uyuyan Buda Tapınağı, Mermer Buda Tapınağı, Parlamento Binası, Kralın İkametgahı, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde arzu edenlerle Ekstra Chao Phaya Nehri üzerinde yapacağımız kanallar turu(30 Euro) sonrası serbest zaman. Akşam arzu edenlerle Ekstra Patpong gece Pazarı ve Seafood market turu olacaktır. (30 Euro). Geceleme otelimizde.

25 ŞUBAT PAZARTESİ - 3.GÜN: BANGKOK

Kahvaltı sonrası serbest zaman ve alışveriş imkanı. Arzu edenlerle Ekstra Yüzen Çarşı (Floating Market) Turu yapılacaktır (40 Euro). Tayland Krallığı halkının hala klasik olarak teknelerdeki, nehirlerdeki yaşamlarını görecek, küçük kanallarda yaşayan Tayland’lılardan pazarlık usulü otantik eşyalar alıp, egzotik meyveleri tadabilecek daha sonra ise dünyanın en dayanıklı ve en sert ağaçlarından biri olan Teak (Tik) ağacının işlendiği ve bu ağaçtan harikalar yaratan ustaların elinden çıkmış olan ev eşyalarının üretildiği yerel bir fabrikayı gezeceğiz. Serbest zaman sonrası akşam arzu edenler için Ekstra Yemekli Niramit Show (60 Euro). Yöresel tatlardan oluşan yemeğimizi aldıktan sonra Niramit Show için hareket. Show’da Tayland’ın ilginç tarihini Broadway şovlarını aratmayacak mükemmellikte bir koreografi içinde seyredecek, bir görsel ve müzikal şölene tanık olacaksınız. 150den fazla dansçı, 500’den fazla kostüm ve çeşitli hayvan, sürekli değişen sahne dekoru ve ışıkları ile Guinness rekorlar kitabına girmiş bu şovdan zevk alacaksınız. Geceleme otelde.

26 ŞUBAT SALI - 4.GÜN : BANGKOK – (PATTAYA) - BANGKOK

Kahvaltı sonrası tam gün serbest. Arzu edenlerle Ekstra Pattaya Turu yapılacaktır (75 Euro). Güzergahımız üzerinde Timsah çiftliği ziyareti yapılacaktır. Muhteşem Timsah Show izlendikten sonra dünyanın en fazla değerli taş üreten 5 ülkesinden biri olan ve devlete ait olan, kraliyetin askerleri tarafından korunan mücevher fabrikasını ziyaret edeceğiz. Keyifli yolculuğumuzun sonunda Pattaya’ya varışta Nong Nooch Village & Fil Show turunu yapacağız. Pattaya’dan yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Nong Nooch Botanik bahçesinde 500 hektarlık alanda düzenlenmiş doğal güzelliklerin yanı sıra Muhteşem Fil Show’unu izleyebileceksiniz. Pataya gece eğlencesiyle de bilinen bir şehirdir. Şehirde serbest zaman sonrası Bangkok’a dönüş. Geceleme otelimizde.

27 ŞUBAT ÇARŞAMBA -5.GÜN : PATTAYA - BANGKOK - SINGAPUR

Kahvaltı sonrası Bangkok havalimanına transfer ve Yerel havayolları ile saat 09:05’te Singapur’a uçuş. Saat 12:25’te varışta yapılacak panoramik şehir turunda Orchard Caddesi, Çin Mahallesi, Merlion Anıtı, Sri Mariamman Hindu Tapınağı, tarihi Raffles Otel, Parlamento Binası, Sir Raffles’ın heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenlerle Ekstra Gece Safarisi turu (50 Euro) gerçekleştirilecektir. Geceleme otelimizde.

28 ŞUBAT PERŞEMBE -6.GÜN : SİNGAPUR

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler Ekstra olarak düzenlenecek ünlü Sentosa Adası Turuna katılabilirler (60 Euro). (Sentosa Adası Uzakdoğu’nun kumarhane adası olma statüsü doğrultusunda mimari olarak bazı değişikliklere uğramıştır) Bu turumuzda II.Dünya Savaşı esnasında İngiliz Askerlerinin Japon Donanmasına karşı toplarını koydukları Singapur’a hakim bir tepe olan Faber Tepesine çıkacak, buradan teleferikler ile Sentosa Adasına geçecek, Singapur tarihini yakından görebileceğiniz dünyaca ünlü mumyalar müzesini ziyaret edecek, dünyaca ünlü akvaryumu dolaşarak son derece bakımlı olan bu turistik adadan ayrılış ve otele dönüş. Geceleme otelde.

01 MART CUMA -7.GÜN : SİNGAPUR - HONG KONG

Erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve Yerel havayolları ile saat 06:05’te Hong Kong’a uçuş. Saat 09:50’de varışta otele yerleşme sonrası yapılacak panoramik şehir turunda Kowloon, Causeway Bay, Nathan Road, Balıkçı Koyu, Victoria Peak, Aberdeen, Repulse Bay görülecektir. Akşam arzu edenlerle Ekstra yemekli Hong Kong körfezi tekne turu (55 Euro) yapılacaktır. Göz alıcı muhteşem renkli gökdelenleri seyrederek yapacağınız bu güzel tur sonunda geceleme otelimizde.

02 MART C:TESİ -8.GÜN : HONG KONG

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenlerle Ekstra dünyanın en büyük balık akvaryumunu içeren ve yeni doğan pandaların yuvası olan Okyanus Parkı turu yapılacaktır (55 Euro). Bu turda teleferikle çıkılarak yunusların Showları ve park içinde çeşitli aktivitelere katılma imkanı sağlanacaktır. Tur sonrası Hong Kong’da inci üretilen atölyeleri gezme ve alışveriş ile dünyanın en ünlü açık pazarlarından biri olan Lady’s Market’te alışveriş için serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde.

03 MART PAZAR -9.GÜN : HONG KONG – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası tam gün serbest. Arzu edenlerle Ekstra yemekli Macau Adası turu yapılacaktır (110 Euro). Tam gün sürecek bu turumuzda UNESCO DUNYA MIRASI listesindeki Mercan Denizinin ortasindaki eski Portekiz kolonisi Macau Adasi turunda; Penha Tepesi, Ma Kok Mabedi, Leal Senado Meydani, St. Paul harabeleri gorulecektir. Alinacak öğle yemeginden sonra artik Las Vegas tan bile daha büyük Casinolara sahip bu adada sansinizi deneme imkani bulabilirsiniz. Akşam üzeri havalimanına transfer ve TK-71 sefer sayılı uçakla 23:15’te İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta…

04 MART PAZARTESİ -10.GÜN : İSTANBUL – ANKARA

Sabah 05:25’te İstanbul’a varış. TK-2122 sefer sayılı uçak ile saat 07:00’de Ankara’ya uçuş. Saat 08:05’te varış. Buluşma noktamıza transfer ve anılarla dolu gezimizin sonu…

OTELLERİMİZ

Bangkok : 4* Grand Fortune / Ramada Hotel vb.
Singapur : 4* Rendezvous Hotel vb.
Hongkok : 4* Prudential Hotel vb.

Ek Notlar

Uzakdoğu turumuz için vize gerekmemektedir. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzla seyahatimize katılabilirsiniz.

* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden teslim edilecektir.
* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Saltur belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
* Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorisini aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
* Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir.
* Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.
* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.
* Programda belirtilen Ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. (Kişi başına 46 kg sadece okyanus ötesi uçuşlar için geçerli olup, Amerika içi uçuşlarda bu kural geçerli değildir.) Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden SALTUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir
* Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.
* Şirketimiz sizler ile konsolosluk & elçilik arasında aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk - elçiliğin vermediği vizelerden SALTUR kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken SALTUR’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
* Acentemiz Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.
* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.

Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İstanbul-Bangkok gidiş / Hong Kong-İstanbul-Ankara dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
* Bangkok’ta 3 gece, Singapur’da 2 gece, Hong Kong’da 2 gece 1.sınıf otellerde oda+kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Saltur Turizm sağlık ve seyahat sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Yerel rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
* Tüm şahsi harcamalar
* Uçaklarda 20 Kg'ı Aşan Ekstra Bagaj Ücreti
* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)