Bayram / İskandinavya & Fiyortlar 2.290 € 

1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-HELSINKI

Gece saat 02.00’de (30 Temmuz’u 31 Temmuz’a bağlayan gün) Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına transfer. TK-2105 sefer sayılı uçak ile saat 04.25’te Ankara’dan İstanbul’a uçuş. TK-1761 sefer sayılı uçak ile saat 08.40’ta İstanbul’dan Helsinki’ye uçuş. Yerel saat ile 12.05’te varış. Baltık Denizi kıyısında yer alan ve Beyaz Zambaklar ülkesi olarak bilinen Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılacak panoramik şehir turunda; Sibelus Anıtı ve Parkı, Senato Meydanı, Oyma Kaya Kilisesi, Kongre Binası, Başkanlık Sarayı ve Pazar yeri, Olimpiyat Stadı ve Kulesi, Parlamento Binası görülecek yerler arasındadır. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Helsinki’de bulunan otelimizde.

2.GÜN: HELSINKI-STOCKHOLM (GECELEME GEMİDE + Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Tarihi Porvoo turuna katılabileceklerdir. Öğleden sonra limana transfer ve Tallinksilja Lüks Gemisine yerleşme. Gemide Duty free mağazalarında alışveriş ve geminin diğer aktivitelerinden yararlanma imkanı. Açık büfe olarak alınacak akşam yemeği sonrası, geceleme gemide (Dış kabinlerde)
** (Valizler bagaj odasına alınacağından gemiye küçük bir çanta hazırlanması gerekmektedir)

3.GÜN: STOCKHOLM

Kahvaltı sonrası Stockholm’e varış. 1252 yılında kurulan 14 Ada ve 57 adet köprü ile birleştirilmiş olan bu güzel şehirde yapılacak panoramik şehir turunda; Stan adası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Tiyatro Binası, Kunqsrad Parkı, Fjallgatan Caddesi, Nobel Ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz Ekstra Djurgarden adası Vasa & Skansen turuna katılabileceklerdir. Geceleme Stockholm’de bulunan otelimizde.

4.GÜN: STOCKHOLM

Kahvaltı sonrası serbest gün. Stockholm eski ada ve müzeleri gezme imkanı. Geceleme Stockholm’de bulunan otelimizde.

5.GÜN: STOCKHOLM-KARLSTAD-HAMAR (Akşam Yemeği)


Kahvaltı sonrası İsveç’in güneyinde bulunan spor kenti Karlstad’a hareket. Karlstad’da verilecek mola sonrası Hamar’a hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası Geceleme Hamar’da bulunan otelimizde.

6.GÜN: HAMAR-DOMBAS-TROLLSTIGEN-ALESUND (Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası Alesund’a gitmek üzere hareket. Fotoğraf molalarıyla süsleyeceğimiz seyahatimizin sonunda Andalsnes’e varış. Trollstigen üzerinden eşsiz fiyort manzaralarını göreceğimiz Aksla Tepesine varış. Ardından Norveç’in en güzel şehirlerinden biri olan “Kuzeyin Gizemli Büyüsü” Alesund’a gidiş. Norveç’in batısında önemli bir liman kenti olan, Naziler tarafından II. Dünya Savaşı’nda gizli gemi ve denizaltı tersanesi olarak kullanılmış, güneşin asla batmadığına şahit olacağımız Alesund’da otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası geceleme Alesund’da bulunan otelimizde.

7.GÜN: ALESUND-GEIRANGER-STRYN-SKEI-SOGNEFYORD (Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası Eidsdal-Linge arası feribot geçişi yapılarak, Geiranger-Hellesylt fiyordunda eşsiz manzaralar eşliğinde yapılacak tekne gezisi sonrası Sognefyord üzerindeki Sogndal’da bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Sogndal’da bulunan otelimizde.

8.GÜN: SOGNEFYORD-FLAM-VOSS-BERGEN

Kahvaltı sonrası muhteşem doğal güzelliklere sahip şelaleleri, çağlayanları ve karla kaplı tepeleri ile Dünyanın en güzel fiyordu olarak adlandırılan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Sognefyord’ta Flam-Gudvangen arası 1,5 saatlik tekne gezisi yapılacaktır. Ardından nefes kesici manzaraları ile Flam-Myrdal-Flam demiryolu hattında unutulmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde yapılacak seyahat sonunda Flam’a varış ve Voss üzerinden Bergen’e hareket. Dağların, denizlerin ve fiyortların bütün güzelliklerini sunduğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Bergen’de yürüyerek Bergen Limanı, 17.yy.’dan kalma Ticaret Kolonisi, Eski Bergen’i Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış Ahşap Hanseatic Evleri görüldükten sonra Bergen şehrinin panoramik olarak seyredilebileceği en güzel yerlerden birisi olan Flojen Dağı’na füniküler ile çıkış. Otele yerleşme sonrası geceleme Bergen’de bulunan otelimizde.

9.GÜN: BERGEN-VORINGFOSSEN ŞELALESİ-HARDANGERFJORD-GEILO-OSLO


Kahvaltı sonrası Brimnes-Bruravik arası kısa feribot geçişi ile muhteşem fiyort, şelale ve dağ manzaraları eşliğinde Hardangerfjord’u ve Voringfossen Şelalesi görülerek Geilo’dan Oslo’ya hareket. Otele yerleşme sonrası geceleme Oslo’da bulunan otelimizde.

10.GÜN: OSLO-COPENHAG (GECELEME GEMİDE + Akşam Yemeği)

Kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir turunda; Gustav Vigeland tarafından yapılmış yaşamın her evresinden ve insan ruh halinin her yönünden örnekler veren birebir boyutlardaki 192 heykelin sergilendiği Norveç’in en ünlü açık hava heykel müzesi olan Vigeland Parkı, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası ve Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Oslo’nun en önemli caddesi olan Karl Johan’da ve birçok dükkan, Cafe, Bar ve Restaurant’ların bulunduğu Aker Brygge’de serbest zaman. Akşama doğru Danimarka’nın en büyük gemi şirketi olan DFDS’ye bağlı Lüks gemi ile Norveç’in başkenti Oslo’dan Copenhag’a gitmek için limana transfer. Check-in işlemlerinden sonra kamaralara yerleşme, Açık büfe akşam yemeği (alkollü-alkolsüz bir içecek dahil) ve geceleme gemide. (Dış Kabinlerde)
** (Valizler bagaj odasına alınacağından gemiye küçük bir çanta hazırlanması gerekmektedir)

11.GÜN: COPENHAG


Sabah saatlerinde varış, kahvaltı sonrası mütevazı bir balıkçı kasabası olan, günümüzde ise görkemli sarayları, çatıları bakırla kaplı evleri, Arnavut kaldırımlı meydanları ile ünlü Copenhag’da panoramik şehir turu yapılacaktır. Bu turda Little Mermaid, Nyhavn Limanı, Gefion Çeşmesi, Kraliyet ailesinin yaşadığı Amelienborg Kraliyet Sarayı, Başbakanlık ve Parlamento’nun bulunduğu Christiansborg Sarayı, Rosenborg Kalesi ve Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra dünyanın en uzun alışveriş caddesi olan Stroget’i gezip otele yerleşme sonrası akşam 1843 yılından bu yana hizmet veren ve içerisinde 400.000 çiçek, 110.000 değişik renkte ışıklandırma, restaurantlar ve gezinti arabaları bulunan Copenhag’ın büyüleyici yerlerinden biri olan ünlü “Tivoli Bahçeleri”nde gezme ve serbest zaman imkanı. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Copenhag Kanal Turuna katılabileceklerdir. Geceleme Copenhag’da bulunan otelimizde.

12.GÜN: COPENHAG-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. TK-1784 sefer sayılı uçak ile saat 12.05’te Copenhag’tan İstanbul’a uçuş ve saat 16.15’te varış. TK-2170 sefer sayılı uçak ile saat 18.00’de İstanbul’dan Ankara’ya uçuş. Saat 19.05’te Ankara’ya varış ve anılarla dolu gezimizin sonu…
 
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İstanbul-Helsinki gidiş Copenhag-İstanbul-Ankara dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
* Havalimanı / Otel / Gemi transferleri
* Toplam 11 gece konaklama (9 gece 4* Otellerde + 2 gece Lüks Gemilerde -dış kabinlerde)
* Açık büfe tüm kahvaltılar, 5 Akşam yemeği (2 yemek gemide)
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Helsinki’de panoramik Sibelus Anıtı ve Parkı, Senato Meydanı, Oyma Kaya Kilisesi, Kongre Binası, Başkanlık Sarayı ve Pazar yeri, Olimpiyat Stadı ve Kulesi, Parlamento Binası turu
* Stockholm’de panoramik Stan adası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Tiyatro Binası, Kunqsrad Parkı, Fjallgatan Caddesi, Nobel Ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Binası turu
* Eidsdal-Linge arası feribot geçişi
* Geiranger-Hellesylt fiyordunda eşsiz manzaralar eşliğinde yapılacak tekne gezisi
* Sognefyord’ta Flam-Gudvangen arası 1,5 saatlik tekne gezisi
* Bergen’de panoramik Bergen Limanı, 17.yy’dan kalma Ticaret Kolonisi, Eski Bergen’i Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış Ahşap Hanseatic Evleri turu
* Oslo’da Norveç’in en ünlü açık hava heykel müzesi olan Vigeland Parkı, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası ve Belediye Sarayı turu
* Copenhag’da panoramik Little Mermaid, Nyhavn Limanı, Gefion Çeşmesi, Kraliyet ailesinin yaşadığı Amelienborg Kraliyet Sarayı, Başbakanlık ve Parlamento’nun bulunduğu Christiansborg Sarayı, Rosenborg Kalesi ve Bahçeleri turu
* Lüks otobüslerle yolculuk
* Flojen dağına Füniküler ile çıkış
* Flam Dağ Treni gezisi
* Tivoli Bahçeleri Girişi
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat ve Sağlık sigortası
* Saltur Turizm Hediye çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (120 € ) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Tüm öğle yemekleri ve belirtilmeyen akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15-TL)