PARİS 16 – 19 MAYIS 2013 666 € 

16 MAYIS 1.Gün: İstanbul–Paris

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları TK-1821 tarifeli seferi ile 07.35’te Paris'e hareket ediyoruz. Saat 10.15'te Paris’e varışta, alanda profesyonel yerel rehber tarafından karşılanarak panoramik Paris şehir turuna çıkıyoruz. Panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Opera Binası ve Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi ve Etoile Meydanı‘ndaki meşhur Zafer Takı, Concorde Meydanı, Petit Palais (Küçük Saray), Grand Palais (Büyük Saray), Paris’in en meşhur karakteri olan Napoleon Bonaparte’ın anıt mezarı DOM Kilisesi, elbette Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı, Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının ve şairlerinin mezarlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Paris’in meşhur öğrenci semti Saint Michel ve Luxembourg Parkı, Fransız Senato Binası, Saint Sulpice Çeşmesi ve Kilisesi, Saint Germain kilisesi, ünlü kafeler; Café Les Deux Magots ve Café de Flore, Fransa’nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi, Notre Dame Katedrali ve Louvre Müzesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyor ve odalara yerleşiyoruz. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle Seine Nehri tekne gezisi, Latin Mahallesi, Lüksemburg Bahçesi ve St Germain mahallesinden derlediğimiz “Büyüleyici Paris” turumuz ile Paris’in vazgeçilmez noktalarını ziyaret edeceğiz. Adını iki bin yıl önce romalı bir tanrıçadan almış, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine Nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris şehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki Cité ve Saint Louis adalarını nehir üzerinden izleme olanağı bulacaksınız... Turumuzun bu ilk bölűműnden hemen sonra Paris’in Latin Mahallesi diye anılan semtine geçiyoruz. Sorbonne Üniversitesi, Sorbonne Meydanı, Pantheon gibi ünlü köşelerini dışarıdan görüyoruz. Ardından, Paris’in en güzel bahçelerinden birine, Lüksemburg Bahçesi’ne geçiyoruz. Bahçede vereceğimiz fotoğraf arasından sonra yolumuz Paris’in entelektüel kafeleriyle ünlü Saint Germain mahallesine düşecek. Mahallede şehrin en eski kilisesini görecek, tur sonunda Sartre, Beauvoir gibi büyük isimlerin uğrak kafelerinde kahve içebileceksiniz. (Yetişkin : 75 € / Çocuk : 50 €). Geceleme otelimizde.

17 MAYIS 2.Gün: Paris

Kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün. Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle asansör ile 2. kata ulaşarak Paris’in bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüsünü karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo’nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali’ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık ortaçağ tarihini keşfetmeye ne dersiniz? Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesi’ni ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, amatör ressamlara çizdireceğiniz portrenize sahip olabilirsiniz. (ekstra : Yetişkin 90€/ Çocuk 45€) Geceleme otelimizde.

18 MAYIS 3.Gün: Paris

Kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün. Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı rüyalar dünyası Disneyland Park’ina gezimizi düzenleyeceğiz. Gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız. (ekstra : Yetişkin 95€/Çocuk 75€). Turumuzun ardından otele transfer oluyor ve odalara yerleşiyoruz. Alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman verilecek ve hemen arkasından dileyen misafirlerimizle akşam 22:30’da otelden hareketle 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel Kulesi’nin, Opera Binası’nın, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak. (ekstra: Yetişkin 120€/Çocuk 70€). Geceleme otelimizde.

19 MAYIS 4.Gün: Paris – İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların saat 12’ye kadar boşaltılması gerekmektedir. Odalar boşaltıldıktan sonra kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün. Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde filmlere konu olmuş görkemli Fransız kraliyet yaşantısına asırlarca ev sahipliği yapmış ünlü Versailles Sarayı gezimize katılabilirler, giyotinle öldürülmüş son Kraliçe Marie-Antoinette ve Kral 16. Louis‘nin orijinal olarak korunmuş yatak odalarının ve sarayın yeni restore edilmiş birçok yeni salonunun yanı sıra su oyunlarıyla meşhur kraliyet bahçelerini de keşfetme şansına sahip olacağız. (ekstra: Yetişkin 75€/Çocuk 50€). Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde son yıllarda Da Vinci şifresi romanlarıyla sürekli gündemde olan, her sene ortalama 8 milyon insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi‘ni gezecegiz. Dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini bir arada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa’sı (La Joconde), tarihi Türk Kütahya çinilerimiz,yunan ve roma heykelleri, Fransız kraliyet mücevherleri bunlardan sadece bazıları... (ekstra: Yetişkin 75 €/çocuk 50 €). Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK-1828 tarifeli seferi ile 18:15’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Anılarla dolu turumuzun sonu…

NOT: Ekstra Turlarımızın düzenlendiği tarihlerde, programın daha verimli şekilde değerlendirilmesi için tarih değişiklikleri yapılabilir.

Ek Notlar

Notlar :

- İzmir ve Ankara için ilave alan vergisi ücreti 60€'dur.

- 2 yetişkin ile beraber konaklayan 2-11 yaş arası bir çocuğa %20 indirim uygulanır.

- 0-2 yaş bebek ücreti 150€'dur.

*** Lütfen Okuyunuz ***

GENEL BİLGİLER
* Belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve/veya diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.

* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış tarihinden 2 – 3 gün önce acentemizden teslim edilecektir.

* Turumuza gereken çoğunluk sağlanamadığı takdirde, Saltur belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

* Acentemiz, tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorisini aynı tutmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Acentemizce yapılan Seyahat ve Sağlık sigortası 75 yaşa kadar geçerli olup, 75 yaş üstü misafirlerimiz için yalnızca “Seyahat Acentesi iflası ve mesleki sorumluluk teminatı” verilerek Sigorta Poliçesi düzenlenmektedir.

* Rehberimiz, iklim ve yol şartlarını göz önünde bulundurarak programda değişiklik yapma yetkisine sahiptir.

* Çocuk indirimleri, çocukların 2 yetişkin ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir.

* Programda belirtilen Ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.

* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

* Uçak yolculuğu esnasında bu seyahat için, kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg. ile sınırlıdır. Kabin içerisine kişi başı bir parça eşya alabilirsiniz (max.8kg) Uçak içerisine alacağınız valizinizin ebadı 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) şeklindedir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden SALTUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

* Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir

* Vize gerektiren turlarımızda yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür. Vize gerekmeyen turlarımızda yıpranmış pasaportla bir ülkeye girişte de aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yıpranmış-sayfaları kopmuş veya hasarlı olan pasaportunuzu yenilemenizi öneririz.

* Şirketimiz sizler ile konsolosluk & elçilik arasında aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk - elçiliğin vermediği vizelerden SALTUR kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken SALTUR’a yolcunun ödediği meblağ yolcu vize alamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

* Acentemiz Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde "Türsab Kütahya Çizelgesi" Maddeleri uygulanır.

* Acentemiz olağanüstü (Force Major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul eder.

* Paris programımız TRSLINES operasyonudur

Tura Dahil Hizmetler

- THY ile İstanbul/Paris/İstanbul seferleri

- Alan Vergileri

- 3 gece kahvaltı dahil seçilen otel kategorisinde konaklama

- Alan/Otel/Alan transferleri

- Yarım gün panoramik Paris şehir tanıtım turu

- Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Yerel Vergiler


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

- Vize Masrafları

- Yurtdışı çıkış fonu

- Ekstra Geziler