Yat Turu

 
1.gün: Atatürk hava alanından otele transfer..
 
2.gün: önceki gün belirlenen saatte tarihi yarım ada ,Bizans ve Osmanlı yapılarının iç içe olduğu Sultanahmet’te at meydanında turumuza başlıyoruz.. Alman Çeşmesi,Obelisk’i sırasıyla inceledikten sonra 15. yy Osmanlı mimarisi yapılarından Sultanahmet Camii’ni ziyaret edeceğiz. İstanbul’un fethi ile kiliseden camiye çevrilmiş ve Cumhuriyet yıllarında da müze olarak kullanıma devam eden Ayasofya Camii’ni de gezdikten sonra Osmanlı İmparatorluk yıllarının en gözde sarayı haremi ve, Topkapı Sarayını gezeceğiz.Yerebatan Sarnıcı ile Kapalıçarşı ziyareti, konaklama.
 
3.gün: Kahvaltı dan sonra daha önce Kilise ve Camii olarak kullanılmış eşsiz mimarisi ve Hristiyanlık dinini Bizans mozaik sanatıyla sahnelendiren Karia Müzesi var. Müzede programımız bittiğinde,Mısır Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Böylelikle İstanbul Boğazının önemini,güzelliğini kat kat arttıran Haliç’i görme imkanımız da gerçekleşiyor.Öğle yemeği de alabilmek ve Anadolu yakasını da Panoramik olarak görebilmek için,muhteşem bir İstanbul bakı noktasına sahip olan Çamlıca tepesine çıkıyoruz. Öğle yemeğini yedikten sonra,tekrar Avrupa yakasına dönüyoruz. Osmanlı mimarisinin eşsiz örneklerinden Dolmabahçe sarayına geliyoruz. Saray gezimiz bittikten sonra boğaz turu yapmak üzere turistik teknemizle ve rehber anlatımıyla hem bilgileneceğimiz hem de eğleneceğimiz muhteşem bu görsel şölene başlıyoruz. Tur bitiminde konaklama için otelimize geri dönüyoruz.
 
4.gün: sabah saatlerine oluşturulmuş uçak rezervasyonumuzla,Atatürk havaalanından Kayseri’ye uçuyoruz. Otel transferimizi de içine alan yolculuğumuzla,Kapadokya turumuza başlayacağız. Kapadokya, Bölge 60 milyon yıl önce;Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla peribacaları ve ilginç erezyon görüntüleri ortaya çıkmıştır.  Şapkalı bir peribacasının oluşumu için 3 yanardağ ve 1 ırmak gereklidir.Bu da dünyada yalnızca Kapadokya’da bir araya gelmiştir.İlk hristiyanlarca yapılmış yüzlerce kilise,manastır ve şapel vardır.Ziyarete açık 5 yer altı şehri bulunmaktadır.Bu sayı açılmayanlarla birlikte 20 kadardır. Turumuza Devrent vadisiyle başlıyoruz. Devrent Vadisi Gezisi, Keşişler vadisi olarak da bilinen çok başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağı Peri bacaları gezisi,öğle yemeği, Göreme Açık Hava Müzesi ,Avanos çanak çömlek atölyesi gezisi ,Ortahisar Kalesi , sırasıyla gezilerek program bitimi Otele yerleşiyoruz.
 
5.gün: 09:00 'da resepsiyonda buluştuktan sonra çok özel bir gezi programı için yola çıkıyoruz.Mustafapaşa(Sinasos)Eski Rum evleri ilk durağımız oluyor.Sırasıyla Taşkınpaşa,Şahinefendi,Soğanlı vadisi ve kiliseleri gezildikten sonra,Öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Derinkuyu yer altı şehri gezisi ile dönüş yolumuz üzerinde olan Göre kasabasını panoramik olarak turlayıp,,Uçhisar kalesi‘ni gezip bölgeyi muhteşem bir panaroma noktasında seyretme imkanı buluyoruz.Otele geceleme için dönerek programı bitiriyoruz.
 
6.gün: saat 09:00 'da resepsiyonda buluşuyoruz Ihlara Vadisinde 3 km yürüyüş ile harika bir doğa gezisi yapmış olacağız.aynı zamanda Vadi içinde 13. y.y. kaya kiliselerini gezeceğiz. Öğle yemeğini vadinin içinde Melendiz çayının yanında alıyoruz. Ardından Selime Manastırı gezisinin akabinde Kaymaklı yeraltı şehri gezisini de tamamlayarak turumuzun Kapadokya ayağını bitirmiş oluyoruz.geceleme için otelimize dönüyoruz.
 
7.gün: saat 08:00’de Konya üzerinden Pamukkale’ye geçmek üzere otelden ayrılıyoruz. Konya’da dünyaca ünlü tasavvuf düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi müzesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi Konya’nın meşhur yemeği etli ekmek ile aldıktan sonra Pamukkale güzergahında yolumuza devam ediyoruz. Gecelemeyi yapacağımız ve üzerimizdeki yorgunluğu atacağımız şifalı termal sularıyla meşhur,Pamukkale termal otelimize giriş yapıyoruz.
 
8.gün: saat 09:00’da otelden ayrılıyoruz.Pamukkale Denizli’nin kuzeyinde merkeze 20 km. uzaklıkta antik kent Hierapolis ile iç içedir. MÖ. 97 de kurulan Hierapolis Hz.İsa’nın havarilerinden St.Philip’in burda öldürülmesinden dolayı kutsal kent olarak bilinir. Hierapolis ve travertenleri gezerek günümüze başlıyoruz.ardından Aphrodisias’ı ziyaret ediyoruz. Ve Ege kıyıların en gözde tatil noktası Bodrum’a doğru turumuza devam ediyoruz.Konaklama yatta..
 
9.gün: kahvaltıdan sonra Yatımızla 3 saat sürecek yolculuktan sonra İlk durağımız M.Ö 4.yy’da çok önemli olan ve Akdeniz ile Ege’nin buluştuğu noktada dor antik kentlerinden en önemlilerinden biri Knidos’a geleceğiz. Bu noktada antik 2 liman kalıntısını da görebileceğiz. Biz doğudaki büyük limandan yat turumuza devam edeceğiz.
 
10.gün: kahvaltıdan sonra Kişebükü’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi ve yüzme molamızı burada verceğiz.geceleme içim ve akşam yemeği için Çökertme’ye uğrayarak günümüzü sonlandıracağız.Konaklama yatta.
 
11.gün : öğle yemeği ve yüzme molasını vereceğimiz Orak adasına doğru depar alarak günümüze başlayacağız.öğle saatlerinde İkinci mola noktamız Çiftlik olacaktır.Daha sonraBodrum limanına ve akşam yemeği.
 
12.gün: Didim,Milet,Priene
Tekneden ayrılıp,karaya bastığımız bu gezi günümüzde ilk rotamız Didim antik kentidir. Sırasıyla Milet,Priene antik kentlerini geziyoruz..konaklama için Kuşadası’na geliyoruz.
 
13.gün: Efes Ege bölgesinin Hristiyan misafirlerce de en çok rağbet gören noktası Meryem Ana evi il gezi noktamız olduğundan,yolculuğumuza bu güzergaha doğru başlıyoruz. M.ö 11. yy’a kadar tarihlendirebileceğimiz geçmişi ile,bölgenin en gelşmiş antik kentlerinden Efes’in büyüleyici kalıntılarını gezeceğiz. Oradan St. John’s Bazilikasını gezerek,Artemis Tapınağı’nın kalıntılarını göreceğiz. Son olarak da İsabey Camii’ni ziyaret ederek gecelemeyi Kuşadasında yaparak programımızın tur ayağını sonlandıracağız.
 
14.gün: istanbul’a uçmak üzere İzmire tranferiniz gerçekleştirilecektir.İstanbul’dan da aklınızda hayatınızın en güzel anıları arasına girecek bu mükemmel programın verdiği tebessümle evlerinize döneceksiniz.