İstanbul-Yalova-Bursa

 
İstanbul-Yalova-Bursa-İstanbul 9 gece-10 gün
 
1.gün: Uçağınızın iniş saatine göre,hava alanında otellerinize transferlerinizi gerçekleştiriyoruz.Transfer esnasında profesyonel rehberlerce bilgilendirilerek,otele giriş işlemlerinizi yapıyoruz.Gün boyu serbest zaman veriyoruz.
 
2.gün: Otel güzergahlarınıza göre öğle saatinden önce otelden depar ile Anadolu yakasında İstanbul’un bir çok noktasını özellikle boğazı gören manzarasına sahip yemyeşil  Çamlıca Tepesi’nde öğle yemeği ile günümüze başlıyoruz. Serbest zaman da bittikten sonra Avrupa yakasına döneceğiz.Osmanlı mimarisinin görkemli ,boğaza sıfır sarayı Dolmabahçe Sarayı’nı gezeceğiz. Fotoğraf için serbest zaman ardından,boğazda tekne turu ve akşam yemeği için lüks teknelerle turumuza davam edeceğiz.. Dileyen misafirlerimiz türk müziği ve dans figürlerinin sergilendiği türk gecesi eğlencesine devam edebilirler. Otele transferler gerçekleştirilerek günün programını sonlandıracağız.
 
3.gün: Sultanahmet At Meydanı’nda saat 10 da başlayacak şehir turumuz için bir gün öncesinden otel deparlarınızın belirlendiği saatte transferlerinizi gerçekleştireceğiz. Alman Çeşmesi,Obelisk gibi Bizans ve Osmanlı yapılarını inceleyeceğiz. 15. yy Osmanlı mimarisi yapılarından Sultahmet Camii’ni ziyaret edeceğiz. İstanbul’un fethi ile kiliseden camiye çevrilmiş ve Cumhuriyet yıllarında da müze olarak kullanıma devam eden Ayasofya Camii’ni de gezdikten sonra Osmanlı İmparatorluk yıllarının en gözde sarayı haremi,askeri birlikleri bünyesinde barındıran  Topkapı Sarayı ziyaretini  gerçekleştireceğiz.Yerebatan Sarnıcı ziyareti ile Kapalıçarşı ziyaretimiz için araçlarla transfer sağlandıktan sonra serbest zaman sonunda günün programını bitireceğiz.
 
4.gün: Öğle öncesinde otellerimizden ayrılacağımız şekilde programa başlayacağız. İlk gezi noktamız,eşsiz haliç ve boğaz manzarasının olduğu Galata kulesi. Ardından Haliç’in bir diğer yakası Eminönü’nde bulunan  Mısır çarşısı’nı ,Yeni Camii  gezeceğiz. Öğle yemeği için Haliç ve Boğaz manzaralı Hamdi Restaurant’ta gideceğiz. Ardından Süleymaniye camii ve türbe ziyaretini gerçekleştireceğiz. Program bitimi öncesi keyifli bir an için Pierre Loti’nin eşsiz manzarasında çay ve kahve molasının ardından otele döneceğiz.
 
5.gün: Otellerden sabah 8’de ortak buluşma gerçekleşecek şekilde depar ile Anadolu yakası Pendik limanından hızlı feribotlarla Marmara Denizi’nin karşı yakasına Yeşil Yalova’ya geçeceğiz. Bursa istikametinde devam edilirken Türk ürünlerinin bulunduğu giyim ve tatlı,şekerleme mağazalarına uğrayacağız.merkezde serbest zaman verildikten sonra otellere yerleşilmek üzere programı sonlandıracağız.
 
6.gün: Saat 11’de programa başlayacağız.Tarihi Yeşil camii ve Kozaklı Han çarşısında serbest zaman vereceğiz. Ardından yeşil camii ziyareti ile isteğe bağlı alışveriş merkezine uğrayacağız. Program bitimi ve istirahat için otele döneceğiz.
 
7.gün: Öğle yemeğini de alacağımız,Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan ve Yunan mitolojisinin efsanevi yemyeşil Olympos’u Uludağ’a teleferiklerle çıkacağız. Ormanın içinde,yemyeşil çamların mis kokusu altında özenle hazırlanılmış barbekü keyfi ile programa devam edeceğiz.yürüyüş ve fotoğraf çekimi için verilecek serbest zaman sonrasında,tekrar teleferiklerle merkeze dönüp günümüzü sonlandıracağız.
 
8-9. gün: Bursa’dan Yalova’ya geçildikten sonra 2 gün boyunca Türkiye’nin şifalı termal sularından faydalanabileceğiniz Termal otelde keyif ve huzur içerisinde rahatlayabileceğiniz program ile Yalova’nın yemyeşil mükemmel doğasında  eşsiz zamanlar geçireceksiniz.
 
10.gün: sabah 8’de vereceğimiz depar ile tekrar hızlı feribot ile İstanbul'a döneceğiz.uçak saatinize göre alışveriş imkanı bulabileceğiniz programımız,hava alanı transferi ile,akıllarda unutulmayacak anılar bırakarak son bulacak.