Slovenya & Klasik İtalya (Haziran) 1.290 € 

1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-BOLOGNA-VENEDİK

Gece saat 04.30’da Tunus Cad. No: 14’te buluşma. Esenboğa Havalimanına transfer, saat 06.30’da TK-2111 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a ve saat 09.00’da TK-1321 sefer sayılı uçak ile Bologna’ya hareket, saat 10.40'ta varış. Varışı takiben Bologna şehir turu yapılacaktır. Ardından Verona’ya hareket. İngiliz yazar William Shakespeare’in ünlü oyunu ‘Romeo ve Juliet’in kahramanlarının yaşadığı İtalya'daki tarihi Verona şehri turu sonrası ve Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’e varış. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde. (Konaklama Lido veya Mestre’de olacaktır)

2.GÜN: VENEDİK


Kahvaltı sonrası yapılacak Venedik şehir turunda; San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz Ekstra Gondol Turuna ve Ekstra olarak dünyanın en ünlü Cam El işçiliğinin yapıldığı Murano Adası ve ayrıca El İşi dantelleri ile ün salmış Burano adası turuna katılabilirler. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

3. GÜN: VENEDİK-FLORANSA


Kahvaltı sonrası Padova yolu ile İtalya’nın sanat merkezi Floransa’ya hareket. Öğleden sonraki şehir turunda Piazza della Signoria, Duomo Meydanı ve Ponte Vecchio’yu da içine alan tarihi merkez görüldükten sonra serbest zaman. Geceleme Floransa’da bulunan otelimizde.

4. GÜN: FLORANSA (PISA / CERTOSA)

Kahvaltı sonrası serbest gün. Dileyenler öğleden sonra yarım günlük Ekstra Pisa turu ile akşam Ekstra Canlı Müzik eşliğinde bifteği ve şaraplarıyla meşhur Certosa Turu’na katılabilirler. Geceleme Floransa’da otelde.

5. GÜN: FLORANSA-SIENA-SAN GIMIGNANO-ROMA

Kahvaltı sonrası etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bir Ortaçağ kasabası olan, Unesco Dünya Mirasları İtalya listesinde yer alan San Gimignano görüldükten sonra, Kızıl Şehir diye bilinen İtalya’nın en önemli ve en çok turist alan kenti Siena gezilecektir. Roma’ya hareket. Öğleden sonra varışta Vatikan St. Pietro Kilisesi görüldükten sonra otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme Roma’da bulunan otelimizde.

6. GÜN: ROMA (CASTELLİ BÖLGESİ)

Kahvaltı sonrası panoramik şehir turunda Forum Meydanı, II.Vittorio Emanuele Anıtı, Venedik Meydanı, Trevi(Aşk) Çeşmesi, Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri) Via del Corso (Corso Caddesi) görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra serbest zaman. Arzu edenler Ekstra olarak düzenlenecek yarım gün yemekli Castelli turuna katılabilirler. Bu turda; Romanın hemen dışında bir tepenin üzerine kurulmuş olan, şarapları ile meşhur tarihi Frascati kasabası görülecektir. Burada yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından indirimli alışveriş imkanı bulabileceğiniz Outlet gezisi düzenlenecektir. Arzu eden yolcularımızla akşam Ekstra canlı müzik eşliğinde yemekli tipik İtalyan tavernası turuna katılabilirler. Bu turda Roma’ya özel bir tavernada yerel müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Geceleme Roma’da bulunan otelimizde.

7. GÜN: ROMA-NAPOLİ (POMPEİ)


Kahvaltı sonrası Napoli’ye hareket. Varışta yapılacak şehir turunda, Napoli’de şehri en iyi şekilde seyredebileceğimiz Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia ve Vittoria Emanuella Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında arzu edenler Ekstra Pompei turuna katılabilirler. Bu turda; Vezüv yanardağının eteklerine kurulmuş olan ve Roma İmparatorluğunun günümüze dek yaşantısını en iyi halde yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerden biri Pompei’de kalıntı haline gelmiş dükkanlar, halkın yaşamış olduğu evler, büyük hamam ve sauna, amfi tiyatro ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Napoli’de bulunan otelimizde.

8. GÜN: NAPOLİ-İSTANBUL-ANKARA


Kahvaltı sonrası havalimanına transfer, saat 13.50’de TK-1880 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuş ve saat 17.05’te varış. Saat 19.00’da TK-2174 sefer sayılı uçak ile Ankara’ya uçuş. Akşam saat 20.05’te varış. Buluşma noktamıza transfer ve anılarla dolu gezimizin sonu…
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İst-Bologna/Napoli-İst-Ankara gidiş dönüş uçuş biletleri
* Havalimanı Vergileri
* Venedik (2), Floransa (2), Roma (2), Napoli (1) olmak üzere toplam 7 gece 4* otellerde konaklama
* Tüm otellerde alınacak kahvaltılar ve Venedik’te Otelde alınacak 2 akşam yemeği
* Verona Turu
* Siena ve San Gimignano turları
* Otellerde zorunlu konaklama vergisi
* Konforlu araçlarla seyahat
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Vaporetto ücreti
* Saltur Turizm refakati ve rehberlik hizmetleri
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (110 € ) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
*Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)