Ekolojik Tur
 

 
1.gün,
İstanbula varış ve konaklama
 
2.gün
Kahvaltı
İmparator Jüstinyen tarafından yaptırılmış olan Aziz (Aya) Ayasofya, ziyaret ediyoruz. Burası, 1000 yılı aşkın bir süredir dünyanın en büyük yapısı olmuştur. 15. Yüzyıldan 19. Yüzyıla kadar Osmanlı Sultanları tarafından kullanılmış olan Topkapı Sarayı’ndan devam ediyoruz. Burada Peygamber Hz.Muhammed in hatıraları ve sultanlar tarafından giyilen pahalı mücevherler, cüppeler kristal, gümüş ve porselenlerle etkileyici bir koleksiyon göreceğiz. .Öğle yemeği molasından sonra altı minareli ve 20.000 güzel İznik çinileri ile mimarisinin eşsiz bir parçası Sultan I. Ahmet için inşa edilmiş Sultanahmet Camii gezilecek. Dikilitaş, Yılan Pillar ve Wilhelm II Alman Çeşmesi ile eski Hipodromu ziyaret ediyoruz. Eski İstanbul'un arka sokaklarında yürüyoruz ve Yerebatan Sarnıcını ziyaret ediyoruz . Akşam yemeği ve konaklama
 
3.gün
Kahvaltı
Egzotik Mısır baharat pazarını ziyaret ediyoruz. Asya'ya Boğaz köprüsünün üzerinden geçiyoruz, ve, Osmanlı sultanlarının yaz evi olan Beylerbeyi sarayını ziyaret ediyoruz, sonra Çamlıca Tepesinden İstanbul’un muhteşem görüntüsünü izliyoruz. Bir deniz kenarı balık lokantasında öğle yemeğinden sonra ,boğaz turu için gezimize başlıyoruz. Avrupa kıtaları ve Asya'yı ayıran boğazda geziyoruz . Otele dönüşakşam yemeği ve konaklama
 
4.gün
Kahvaltı
Sabah erken saatte İzmir için havaalanına transfer. Daha sonra Ekolojik Çiftlik ziyareti organik ürünlerle yapılmış öğle yemeği ve ardından Efes Antik kentini ziyaret ediyoruz. Burada Meryem Ananın evini , Artemis tapınağını , Eski Roma yapılarını Ziyaret ediyoruz.
Gece Pamukkale’de akşam yemeği konaklama.
 
5.gün
Kahvaltı
Yarım gün Pamukkale turu sonrası Konya üzerinden..Öğle yemeği yolda. Konya’da Mevlana ziyareti. Kapadokya’da akşam yemeği ve konaklama.
 
6. gün
Kahvaltı
Devrent vadisi , Paşabağı ziyaret ediyoruz. Avanos’ta öğle yemeği yedikten sonra Göreme Açıkhava müzesini geziyoruz. Sonra Uçhisar kalesi ziyareti ve ardından Kapadokya’da akşam yemeği konaklama.
 
7. gün
Kahvaltı
Sabah 09:15 te otelde buluşma .Mustafapaşa(Sinasos eski Rum evleri),Taşkınpaşa,Soğanlı vadisi ve kiliseleri..Öğle Yemeği Sultansazlığı Kuş cenneti,Kuş gözlem evi,Kuş Müzesi.Otele dönüş ve akşam yemeği,konaklama..
 
8.gün
kahvaltı -1 saat yolculuktan sonra Ihlara kanyon vadisinde 4 km lik bir yürüyüş yapıyoruz. Belisirma köyünde öğle yemeğinden sonra Selime Manastırını ziyaret ediyoruz. Daha sonra 8 katı kullanıma açık olan Derinkuyu yer altı şehrini ziyaret ediyoruz ve akşam yemeği Kapadokya’da konaklama.
 
9.gün
Kahvaltı ekolojik çiftlikte
Kapadokya Organik Çiftliğinde mevsimine göre ürün toplamak ve o ürünlerden yemek yapmak çiftlikte zaman geçirmek öğle ve akşam yemekleri çiftlikte.Veda gecesi.. Kapadokya’da konaklama.
 
10. gün
Kayseri ya da Nevşehir’den İstanbul’a uçuş ve tur sonu
Daha fazla fotoğraf ve bilgi için tıklayınız
www.kapor.com.tr