Prag - Viyana - Bratislava - Budapeşte 895 € 

1.GÜN : ANKARA-İSTANBUL-PRAG

Sabah saat 04.30’da Tunus Cad. No:14’te buluşma ve Esenboğa Havalimanına hareket. THY’nın TK-2111 seferi ile saat 06.30’da Ankara’dan İstanbul’a uçuş ve saat 07.35’te varış. TK-1767 seferi ile saat 09.15’te İstanbul’dan Prag’a uçuş ve saat 11.05’te varış. Varış sonrası Prag panoramik şehir turumuz yapılacaktır. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST.Vitüz Katedrali, Altınyol, Charles Köprüsü, Eski şehir meydanı, Tarihi saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Akşam üstü otelimize transfer,yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı Ekstra açık büfe yemekli canlı müzikli VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU’na katılma imkanı. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve Prag’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde...

2. GÜN : PRAG

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli KARLOVY VARY turuna katılabileceklerdir. 17. ve 18. yyda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ulu önder ATATÜRK’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak’ın, Mozart’ın, Göthe’nin, Beethoven’ın, Puşkin’in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeğimizi (1 içki dahil) Rus Çarı Petro’nun da yaşadığı butik,şık otelde alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam Ekstra olarak geleneksel kostümler içerisinde dansçılar ve Çek televizyon sanatçılarının seslendirmesi eşliğinde yemekli,limitsiz içkili, müzikli ÇEK GECESİ (YEMEK+LİMİTSİZ İÇKİ) Leziz Çek mutfağından çeşitli lezzetleri tatmanız için eşsiz bir imkan olan bu turumuz esnasında sınırsız içki(alkollü veya alkolsüz içecek)yerel danslar, animasyon gösterileri de sergilenecektir. Orjinal şarap servisi, meşhur Çek likörü Becherovka(Karlovy Vary’de üretilen 32 karışımdan oluşan geleneksel likör özellikle Kalp ve Mide rahatsızlıklarına iyi gelmesi ile bilinir)ve meşhur Çek biraları, şampanya ikramları ile farklı içki çeşitlerini limitsiz denemek hoşunuza gidecektir.Geceleme otelimizde…

3. GÜN : PRAG (DRESDEN)

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin Ekstra olarak düzenleyeceği ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Brulshl terası, kral yolu, Elbe nehri, Kral yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla( elektronik, spor ve tekstil ürünleri ) alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Bu kaçırılmayacak tur sonrası Prag şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı Ekstra olarak akşam yemekli, show programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ turu. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restoranında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

4. GÜN : PRAG-VİYANA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılma ve Viyana’ya hareket, öğle saatlerinde Viyana’ya varış ve Panoramik Viyana şehir turu. Turumuzda Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye sarayı (Ratthaus), Votive kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam 19.00 da otelimizden hareket ile Ekstra olarak düzenlenecek olan GRINZIG MEYHANELERİ Turu (YEMEK+LİMİTSİZ İÇKİ). Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarap, bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN : VİYANA

Kahvaltı sonrası, Ekstra olarak düzenlenecek VİYANA ORMANLARI, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLING ve BADEN turu gerçekleşecektir. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri,portreleri,neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz.Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Akşam üstü şehir merkezinde serbest zaman. Akşam arzu edenler Ekstra dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken VİYANA Konser organizasyonuna (Mozart-Strauss eserlerinden oluşan 40 kişilik flarmoni orkestrası, 6 adet uluslararası solist) Viyana’nın dünyaca meşhur İmparatorluk Sarayı olan HOFBURG SARAYI’nda katılabilirler. (1. Kategory bilet ücreti: 56 Euro) KAÇIRMAYINIZ!

6. GÜN : VİYANA-BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılma ve Budapeşte’ye hareket. Güzergahımız üzerinde BRATİSLAVA TURU (Slovakya) yapılacaktır. Avrupa’da kişi başına düşen 25000 €’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529 da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Ardından eski şehir merkezinde yemek ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Budapeşte’ye transfer ve Budapeşte panoramik şehir turu. Şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera binası, Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı. Akşam misafirlerimiz rehberinizin Ekstra olarak düzenleyeceği muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, sınırsız içkili ve show programlı MACAR GİPSY GECESİ (YEMEK+LİMİTSİZ İÇKİ)Bu tur öncesi 120.000 litrelik dünyanın en büyük şarap fıçısını ve 98 kmlik Guiness Rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor,meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN : BUDAPEŞTE

Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz Ekstra ESZTERGOM KALESİ-VYSEGRAD-SZTENDERE TURU’na katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ,şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek,çok elit menü ile alınacak ÖĞLE YEMEĞİ (LİMİTSİZ İÇKİ) Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendre Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve gezinti,dinlenme imkanı. Akşam 19.00 da otelimizden hareket ile rehberinizin Ekstra olarak düzenleyeceği Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile TUNA NEHRI TEKNE TURU’na (2 içki dahil) katılabilirler. Tekne turu sonrasında şehrin kalbi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip oluyorsunuz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN : BUDAPEŞTE-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılma. Alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği yer ve saatte buluşma. Ardından Budapeşte Havalimanına transfer. Saat 20.15’te THY’nın TK-1038 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve 23.10’da varış. Saat 01.20’de TK-2192 seferi ile Ankara’ya uçuş ve saat 02.25’te varış. Anılarla dolu turumuzun sonu…

Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İst-Prag/ Budapeşte-İst-Ankara gidiş dönüş uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Havalimanı/Otel/ Havalimanı transferleri
* Prag (3), Viyana (2), Budapeşte (2) gece olmak üzere toplam 7 gece 4 otellerde Oda+Kahvaltı Konaklama
* Bratislava turu
* Prag/Viyana/Bratislava/Budapeşte arası konforlu lüks otobüslerle seyahat
* Prag,Viyana,Bratislava,Budapeşte ayrıntılı şehir tanıtım turları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (100 €) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar
* Bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)