Bayram / Doğu & Batı Amerika 2.890 € 

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 45 Euro indirim **
1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-NEW YORK

Gece saat 02.00’de (31 Temmuz’u 01 Ağustos’a bağlayan gün) Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK-2105 sefer sayılı uçuşu ile saat 04.25’te Ankara’dan İstanbul’a uçuş ve saat 05.25’te İstanbul’a varış. Türk Havayollarının TK-003 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’te İstanbul’dan New York’a uçuş. Yaklaşık 11 saatlik uçuş sonrası Amerika-New York yerel saati ile aynı gün saat 11.20’de varış. Gümrük-vize işlemleri sonrası otele transfer olmadan önce yarım günlük şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu tur esnasında Manhattan Adası, Wall Street, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Broadway, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turu bitiminde otelimize hareket. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme New York’ta bulunan otelimizde.

2.GÜN: NEW YORK

Kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Özgürlük Anıtı ve dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building turuna katılabileceklerdir. Sabah otelimizden çıktıktan sonra, önce Manhattan adasının en güneyinde yer alan Battery Parka gidecek ve oradan motorlarla Fransızlar tarafından Amerika’ya hediye edilen ve gemiyle New York limanına gelindiği zaman sizleri selamlayan özgürlük heykelinin bulunduğu adaya gideceğiz. Burada heykeli fotoğraflayacak ve New York şehrine bir de denizden bakacağız. Sonrasında yeniden motorlarla Battery Park’a dönüş. Ardından New York’un dünyaca ünlü China town ve Little Italy mahallelerinde ve dizayn butiklerin bulunduğu Soho bölgesine gidecek, bu sokaklarda alışveriş yapmak ve gezmek için serbest zaman bulacaksınız. Ardından New York metrosunda keyifli bir kısa yolculuk yapacak ve 34. cadde üzerinde bulunan Empire State Building’in 86. katındaki gözlem balkonundan muhteşem New York manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde Macy’s gibi ünlü mağazalarda ve Fifth Avenue’de alışveriş için serbest zaman. Geceleme New York’ta bulunan otelimizde.

3. GÜN: NEW YORK

Kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Washington DC turuna katılabilirler. Bu tur esnasında Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentinde Eski Posta Merkezi, Capitol, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Şehitleri Anıtı göreceğimiz yerlerdir. (Yaklaşık 12 saat sürecek olan bu tur panoramiktir. Herhangi bir müze ya da ören yeri girişi içermez) Geceleme New York’ta bulunan otelimizde.

4.GÜN: NEW YORK-SAN FRANCISCO


Erken uyandırma sonrası (kahvaltımız kahvaltı paketi olarak alınacaktır) San Francisco’ya uçuş için havalimanına hareket. Southwest Havayollarının 3674 seferi ile saat 07.35’te New York’tan hareket ve kısa bir aktarma sonrası saat 13.30’da San Francisco’ya varış. Uçuş sonunda, otelimize yerleşmeden önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı, Mission ve Castro semtleri ve Çin Mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme San Francisco’da bulunan otelimizde.

5.GÜN: SAN FRANCISCO
Kahvaltı sonrası alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Tam Günlük Muirwoods Ormanları, Sausalito ve tekne ile panaromik Alcatraz turuna katılabilirler. Bu turumuzda San Francisco’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve ünlü Dev Sekoya ağaçları ile kaplı Muirwoods Milli Parkı’na meşhur Golden Gate Bridge’den geçerek gideceğiz. Burada yapacağımız sabah yürüyüşünün ardından, 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya geçeceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Öğle yemeği ve alışveriş için şirin Sausalito’da serbest vaktin ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alcatraz’ı fotoğraflama şansını bulacak ve San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını kırmızı tramvayla gezerek otelimize döneceğiz. Geceleme San Francisco’da bulunan otelimizde.

6.GÜN: SAN FRANCISCO-LAS VEGAS

Kahvaltı sonrası Las Vegas’a uçuş için havalimanına transfer. Southwest Havayollarının 1890 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’te San Francisco’dan Las Vegas’a hareket ve saat 12.10’da Las Vegas’a varış. Kumarhaneler, eğlence ve oteller cenneti Las Vegas’a yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer olmadan önce marka ürünleri ucuz fiyata bulacağınız Las Vegas Premium Outlet turu yapılacaktır. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam rehberiniz eşliğinde Las Vegas’ı ışıklar altında tanıyacağınız kısa yürüyüş turu yapacaksınız. Gece arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan ünlü Jubilee Show turuna katılarak dünyanın en ilginç showlarından birini izleme imkanına sahip olabileceklerdir. (Las Vegas şov programları erken rezervasyon gerektirdiğinden rehberinizle konuşup Las Vegas’a varmadan önce hareket etmeniz önemle rica olunur). Geceleme Las Vegas’da bulunan otelimizde.

7.GÜN: LAS VEGAS

Kahvaltı sonrası alışveriş yapmak, çevreyi tanımak ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Uçak & Helikopter & Tekne & Otobüs ile Grand Canyon Macerası Turuna katılabilirler (bu tur için geniş bilgiyi rehberinizden veya seyahat öncesi acentanızdan alıp erken rezervasyon yaptırmak önemlidir). Gece ise kumarhanelerde şansınızı deneyebilirsiniz. Gece arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan kesinlikle kaçırılmaması gereken dünyanın en gözde şovlarından olan sahne teknolojisi, dekor ve birbirinden yetenekli ekibiyle tek kelimeyle büyüleyici olan Cirque Du Soleil Show’u seyredebileceklerdir. Geceleme Las Vegas’da bulunan otelimizde.

8.GÜN: LAS VEGAS-LOS ANGELES

Kahvaltı sonrası özel aracımızla yaklaşık 4.5 saat mesafede Los Angeles’a hareket ediyoruz. Yolda meşhur Mojave Çölünden geçeceğiz ve eşsiz manzaralar bize eşlik edecek. Los Angeles’a varışta otelimize transfer olmadan önce panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda Beverly Hills, Olvera Street, Griffith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Şehir Merkezi, Staples Center, Grammy Museum, Civic Center ve Şöhretler Yolu göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Otele yerleşme sonrası dinlenmek için serbest zaman. Geceleme Los Angeles’ta bulunan otelimizde.

9.GÜN: LOS ANGELES


Kahvaltının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Universal Studios-Santa Monica turuna katılabileceklerdir. Los Angeles’in en popüler cazibe merkezlerinden biri olan bu parkta gişe rekortmeni Amerikan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme fırsatımız olacak. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in kreatif danışmanlığını yaptığı Universal Studios sadece bir eğlence yeri değil dünya sinema tarihi ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefesinizi keserek filmlerin içinde yaşatacaktır. Öğleden sonra turumuzun ünlü Santa Monica-Venice Beach kısmına devam ediyoruz. Bu turumuzda Sahil Güvenlik dizisiyle meşhur olan Santa Monica sahillerini görecek ardından ilginç mimarisiyle gözlerini kamaştıracak Venice Beach’de bir gezinti yapacağız. Geceleme Los Angeles’ta bulunan otelimizde.

10.GÜN: LOS ANGELES-İSTANBUL


Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Öğle saatlerinde havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK-010 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’de Los Angeles’tan İstanbul’a uçuş. Uçakta gece yolculuğu.

11.GÜN: İSTANBUL-ANKARA

Yaklaşık 13 saatlik uçuş sonunda Türkiye saati ile 17.10’da İstanbul’a varış. Türk Havayollarının TK-2174 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.00’da İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 20.05’te Ankara’ya varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ankara-İstanbul-New York / Los Angeles-İstanbul-Ankara gidiş-dönüş uçuş biletleri ve havalimanı vergileri
* New York-San Francisco ve San Francisco-Las Vegas arası uçak biletleri ve havalimanı vergileri
* Programda belirtilen havalimanı-otel-havalimanı transferleri
* New York (3 gece),San Francisco (2 gece), Las Vegas (2 gece), Los Angeles (2 gece) olmak üzere toplam 9 gece 1. sınıf otellerde oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen yarım gün ve tam gün şehir turları
* Newyork’ta panoramik Manhattan Adası, Wall Street, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Broadway, Times Meydanı turu
* San Francisco’da panoramik Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı, Mission ve Castro semtleri ve Çin Mahallesi turu
* Las Vegas panoramik turu
* Las Vegas’ta akşam yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turu
* Las Vegas Premium Outlet turu
* Los Angeles’te panoramik Beverly Hills, Olvera Street, Griffith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Şehir Merkezi, Staples Center, Grammy Museum, Civic Center ve Şöhretler Yolu turu
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti (150 €) Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir
(Tüm pasaportlarda şahsi başvuru zorunluluğu vardır)
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar, bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Müze, Saray ve ören yeri girişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (15TL)