Bayram / Almanya 1.250 € 

** İSTANBUL'DAN Katılacak Misafirlerimize Kişi Başı 35 Euro indirim **
 
1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-HAMBURG

Sabah saat 07.00’de Tunus Cad. No:14’te buluşma ve havalimanına hareket. Türk Havayollarının TK-2123 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’da Ankara’dan İstanbul’a hareket ve saat 10.05’te varış. TK-1665 sefer sayılı uçuş ile saat 12.10’da İstanbul’dan Hamburg’a varış ve saat 14.30’da varış. Varış sonrası Almanya'nın 2., Avrupa'nın 7. büyük metropolü dünya gemiciliğinin başkenti Hamburg'da yapılacak panoramik şehir turunda; Avrupa'nın dünyaya açılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen ve Aussenalster Gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdamdaki Red Light District in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme Hamburg’ta bulunan otelimizde.

2.GÜN: HAMBURG-BREMEN-DUSSELDORF

Kahvaltı sonrası Bremen’e hareket. Almanya’nın Hamburg’tan sonra önde gelen liman ve sanayi kenti Bremen’e varışta yapılacak panoramik şehir turunda; Bremen Çarşı Meydanı, Rönesans döneminden kalma Bremen Belediye Sarayı, Meşhur Bremen Mızıkacıları Heykeli, Katedral ve Eyalet Meclisi, 1600 senesinden Weser Rönesansından kalma ticaret evleri ve 1404 yılında yapılan Bremen'in simgesi ve aynı zamanda hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Dusseldorf’a hareket. Barok mimarisinin seçkin örnekleriyle bezenmiş olan Dusseldorf'da yapacağımız panoramik turumuzun ardından otele yerleşme. Akşam yemeği sonrası, geceleme Dusseldorf’ta bulunan otelimizde.

3.GÜN: DUSSELDORF-KÖLN-KOBLENZ-RUDESHEIM-HEIDELBERG-FRANKFURT

Kahvaltı sonrası Köln’e hareket. Almanya'nın en eski kentlerinden olan Köln'de çan kulelerinin yüksekliği ile tanınan ünlü Katedral, alışveriş caddesi Hohe Strasse ve yaya bölgesi, Rhein Nehri şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasındadır. Koblenz’e hareket. 2000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip Koblenz' e varış. Yapılacak olan panoramik turumuzda Tarihi Surlar, St. Castor Katedrali, Eski Şehir, Rhein ve Mosel Nehirlerinin birleştiği nokta, Ludwig Müzesi, Beethoven Anıtı, Koblenz'in en yüksek tepesinde bulunan Bizim Kız Kilisesi ve Kuleleri (Liebfrauenkirche), Elector Sarayı, Ren Nehri Kenarındaki Parklar görülecek yerler arasındadır. Rudesheim üzerinden Heidelberg’e geçiş. Almanya'nın en eski üniversite şehirlerinden biri olan Heidelberg'de 18.yy'dan kalma 49.000 galonluk ahşap şarap fıçısı, kırmızı surları olan kale ve muhteşem Neckar Vadisi göreceğiniz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Frankfurt’a hareket. Otele yerleşme. Geceleme Frankfurt’ta bulunan otelimizde.

4.GÜN: FRANKFURT

Kahvaltı sonrası Almanya'da farklı ulusları aynı çatı altında buluşturan, kıtanın en büyük finans merkezi sıfatını taşıyan, 672.000 nüfusuyla Almanya'nın en büyük beşinci büyük şehri, Goethe'nin şehri Frankfurt'ta yapacağımız şehir turunda; 95 mt yüksekliğindeki Dom Katedrali, Arkeoloji Bahçesi, Demir Köprü, Tarih Müzesi, Eski Nikolai Kilisesi, Adalet çeşmesi, Goethe evi, Eski Opera binası, Eschenheimer Kulesi, Staufer Duvarı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği sonrası Geceleme Frankfurt’ta bulunan otelimizde.

5.GÜN: FRANKFURT-STUTTGART


Kahvaltı sonrası Stuttgart’a hareket. Almanya'nın güneydeki büyük eyaleti Baden-Württemberg'in başkenti olan, Almanya’nın en zengin şehirlerinden Stuttgart’ta yapılacak şehir turunda, Yeni ve eski sarayların olduğu Schlossplatz, alışveriş ve yeme içme mekanlarıyla dolu yayalaştırılmış sokaklar ve aralarda küçük zevkli meydanlar göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Geceleme Stuttgart’ta bulunan otelimizde.

6.GÜN: STUTTGART-MÜNİH

Kahvaltı sonrası Münih’e hareket. Bavyera eyaletinin en büyük şehri ve başkenti Münih’te yapılacak şehir turunda BMW Binası, Olimpiyat Stadı, Marienplatz, Karlsplatz, Karl Meydanı, Bürgersaal, Augustinerbrau Bira İmalathanesi, Aziz Mikail Kilisesi, Eski ve Yeni Belediye Sarayları görülecek yerler arasındadır. Kozmopolit atmosferi, müzeleri ve mağazaları ile Almanya’nın önemli şehirlerinden biri konumunda olan Münih’te verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşme. Geceleme Münih’te bulunan otelimizde.

7.GÜN: MÜNİH

Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek olan Avustruya Salzburg ve Göller Bölgesi turuna katılabileceklerdir (85 Euro). Muhteşem manzaraları ile Göller Bölgesi turu sonrasında Salzburg’a hareket. Avusturya’nın en ilgi çekici kenti Salzburg’ta, Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, seçkin meydanları ve muhteşem mimarisi ile müziğin başkentinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. St Peter Manastırı, Katedral, Mirabel Şatosu ve Mozart'ın evini görüyor ve renkli cepheli evlerin sıralandığı şehrin sokaklarında gezinti yapıyoruz. Alışveriş ve dinlenme için verilecek serbest zaman sonrası Münih’e dönüş. Geceleme Münih’te bulunan otelimizde.

8.GÜN: MÜNİH-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar dinlenme ve son alışverişler için serbest zaman. Sonrasında havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK-1636 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.55’te Münih’ten İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile saat 22.25’te İstanbul’a varış. TK-2192 sefer sayılı uçuş ile saat 01.20’de İstanbul’dan Ankara’ya hareket ve saat 02.25’te Ankara’ya varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…
Tura Dahil Hizmetler

*THY ile Ankara-İstanbul-Hamburg gidiş/Münih-İstanbul-Ankara dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
*Hamburg’ta 1 gece, Dusseldorf’ta 1 gece,Frankfurt’ta 2 gece, Stuttgart’ta 1 gece, Münih’te 2 gece olmak üzere toplam 7 gece 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
*Programda belirtilen tüm şehir turları
*2 Akşam yemeği
*Koblenz turu
*Heidelberg turu
*Kentler arası konforlu araçlarla seyahat
*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
*Seyahat ve Sağlık Sigortası
*Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize işlemleri (120 €) Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.
* Ekstra ibareli programlar
* Müze, Saray ve Ören Yerleri Girişleri
* Yurt Dışı çıkış harcı (15-TL)