Bayram / Baltık Ülkeleri & Polonya 1.750 € 

1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL-VARŞOVA

Sabah saat 08.00’de Tunus Cad. No:14’te buluşma ve Esenboğa Havalimanına hareket. Türk Havayolları TK-2109 sefer sayılı uçağı ile saat 10.00’da Ankara’dan İstanbul’a hareket, saat 11:05’te varış. Pasaport ve çıkış işlemleri sonrası saat 12:25’te TK-1765 sefer sayılı uçağı ile Varşova’ya uçuş. Saat 13:45’te varışta yapılacak panoramik şehir turunda; The Royal Castle, St. John Katedrali, Ulusal Müze görülecek yerler arasındadır. Otele yerleşme ve geceleme.

05 AĞUSTOS -2.GÜN: VARŞOVA

Kahvaltı sonrası Polonya’nın son kralı August Poniatowski’nin rezidansı olan Lazienki Sarayı görülecek, daha sonra Polonya’nın en meşhur kompozitorü olan Frederic Chopin’in doğum yeri olan Zelazowa Wola malikanesi ile Ostrogski Sarayı ziyaret edilecektir. Yerel restoranda Polonya Folk gösterisi eşliğinde alınacak Akşam Yemeği sonrası geceleme otelimizde.

3. GÜN: VARŞOVA-KRAKOV (293 KM / 4,5 SAAT)

Kahvaltı sonrası otobüsümüzle Krakov’a hareket. Varışta yapılacak şehir turunda Eski şehir meydanı, St. Mary kilisesi, Wawel Kalesi ve Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otele yerleşme, geceleme.

4.GÜN: KRAKOV

Kahvaltı sonrası Unesco’nun Dünya Kültür mirası listesinde yer alan dünyanın yegane Tuz Madeni Müzesi / Wieliczka Tuz Madeni Müzesi görülecektir. Tuz madeninde yerin altında oluşturulan bu şehir sizleri büyüleyecek. Öğleden sonra serbest zaman. Arzu edenlerle EKSTRA II. Dünya Savaşının en büyük toplama ve yok etme kampı olan Auschwitz – Birkenau Kampları gezilecektir. Akşama doğru Krakov’a dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: KRAKOV-VARŞOVA-VİLNİUS

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Saat 09:50’de Yerel Havayolları ile Varşova aktarmalı Vilnius’a uçuş. Saat 14:10’da varış. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’ta yapılacak panoramik şehir turunda, Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’da görülecektir. Baltık şehirleri Amberi (Kehribar) ile ünlüdür. Amber Galerisinde alışveriş sonrası otele yerleşme. Akşam yemek ve geceleme Vilnius’ta bulunan otelimizde.

6.GÜN: VİLNİUS-TRAKAİ-RUNDALE-RİGA

Kahvaltı sonrası Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız olacak. Daha sonra Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turu yapılacaktır. 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarım adaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret edilecektir. Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai, Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da yaşadığı yerdir. Trakai’den güzel anılarla ayrılıp Letonya’ya yol alıyoruz. Öğleden sonra Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan Kuzey’in Versay’ı olarak nitelendirilen Rundale Sarayı ziyaret edilecektir. 1736-40 yılları arasında yapımı tamamlanan Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılan, Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş bu Saray aynı zamanda tarihte önemli bir anlaşmaya ev sahipliği yapmıştır. Akşam Letonya’nın Başkenti Riga’ya varış. Otele yerleşme ve geceleme. Akşam Riga’nın gece yaşantısına tanık olmak için serbest zaman.

7.GÜN: RİGA-TALINN (300 km – 4,5 saat)

Kahvaltı sonrası yürüyerek yapılacak şehir turunda, St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Estonya’nın başkenti Talinn’e hareket ediyoruz. (300 km) Yolculuğumuz süresince iki ülkenin de şehir dışı hayatını, yemyeşil doğasını gözlemliyoruz. Akşam saatlerinde Talinn’e varış. Otelimize yerleşme. Yerel restoranda alınacak akşam yemeği sonrası geceleme.

8.GÜN: TALINN - HELSİNKİ-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası yürüyerek yapılacak Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret edilecektir. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyareti ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarası fotoğrafladıktan sonra serbest zaman verilecektir. Daha sonra deniz otobüsü ile Helsinki’ye hareket. Varışta havalimanına hareket ve saat 18:25’te TK-1764 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuş ve saat 21:50’de varış. Saat 23:00’de TK-2186 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’dan Ankara’ya uçuş, saat 00:05’te varış ve buluşma noktamıza transfer. Anılarla dolu gezimizin sonu…
 
Tura Dahil Hizmetler

* THY ile Ank-İstanbul-Varşova/Helsinki-İstanbul-Ank gidiş-dönüş uçak bileti ve havalimanı vergisi
* Havalimanı-otel–havalimanı arası transferler
* LOT Havayolları ile Krakov-Varşova-Vilnius ara uçuşu ve havalimanı vergileri
* Varşova(2), Krakov(2), Vilnius(1), Riga(1), Talin(1) olmak üzere toplam 7 gece 4* otellerde konaklama
* 3 akşam yemeği (1 yemek müzikli)
* Konforlu araçlarla seyahat
* Riga, Vilnius, Tallinn, Krakov, Varşova panoramik şehir turları
* Lazienski parkı, Trakai Kalesi, Zelazowa Wola Malikanesi, Wieliczka Tuz Madeni Müzesi, Rundale sarayı girişleri
* Saltur Turizm refakati ve rehberlik hizmetleri
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Saltur Hediye Çantası


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti (100 € ) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Programda Ekstra ibareli tur ve organizasyonlar
* Tüm kişisel harcamalar, bahşişler ve bagaj taşıma hizmetleri
* Programda belirtilmeyen müze, saray ve ören yeri girişleri
* Yurtdışı çıkış harcı (15-TL)