Berlin Turu 469 € 

1.GÜN İSTANBUL – BERLİN

Saat 09:30’da Sabiha Gökçen Havalimanında Pegasus Havayolları kontuarında buluşma. Saat: 11:45’te Berlin’e hareket ediyoruz. Saat 13:35’te Berlin’e varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle yarım günlük Berlin şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza Alexanderplatz’dan başlayıp, Brandenburger Tor’a doğru yol alıyoruz, bu yola Berlin’in en tipik turistik rotası denilebilir. Alexanderplatz zamanında Doğu Berlin’in merkeziydi ve günümüzde de bütün yolların kesiştiği noktada yer alıyor. Görülecek yerler arasında Almanların Fernsehturm dedikleri Televizyon Kulesi ( Bu kule 368 metre yüksekliğiyle Almanya’nın en yüksek, Avrupa’nın ise dördüncü yüksek yapısı. Kuleye çıkış Ekstra ), Rotes Rathaus’u yani Berlin Eyalet Meclisi yer almaktadır. Ardından, Spree Nehri üzerindeki köprüden geçip Müzeler Adası üzerinde yer alan Berliner Dom’u, yani Berlin Katedrali’ni göreceksiniz. Ardından ünlü Unter den Linden (Ihlamurlar Altında anlamına geliyor) Caddesi’nin büyüleyici güzelliğinin tadını çıkarın. Eğer yaz aylarında buraya gelirseniz, cadde boyunca size ıhlamur kokuları eşlik edecektir. Unter den Linden üzerindeki opera binası, Humboldt Üniversite’nin ana binası, Bebelplatz, Staatsbibliothek (Devlet Kütüphanesi) ve Rus Büyükelçiliği binası, görülmeye değer belli başlı yapılar arasında yer alıyor. Unter den Linden’in sonunda ise ünlü Brandenburger Tor yer alıyor. Burası Berlin’deki en turistik mekân… Prusya Kralı II. Friedrich Wilhelm’in 1788’de yaptırdığı bu anıt, günümüzde şehrin sembolü haline gelmiş durumda. Turumuzun bitişi ve otele dönüş. Geceleme.

2.GÜN - BERLİN

Sabah kahvaltısının ardından tam gün alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin sunacağı ekstra olarak düzenlenecek olan tura katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN - BERLİN


Sabah kahvaltısının ardından tam gün alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin sunacağı ekstra olarak düzenlenecek olan tura katılma imkanı. Geceleme otelinizde.

4.GÜN - BERLİN - İSTANBUL


Sabah kahvaltısının ardından transfer saatine kadar serbest zaman.
 
Tura Dahil Hizmetler

* Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Berlin – İstanbul uçak bileti
* 4 yıldızlı otelde 3 gece – 4 gün Oda kahvaltı konaklama
* Yarım günlük Berlin Şehir Turu
* Alan – Otel – Alan transferleri
* Türkçe rehberlik hizmeti


Tura Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti (120 €) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir
* Kişisel harcamalar
* Seyahat ve Sağlık Sigortası
* Yurtdışı Çıkış harcı (15-TL)