Sultansazlığı kuş cenneti-milli park turu

Sadece temmuz Ağustos aylarında


400 TLUlaşım,profesyonel rehberlik,öğle yemeği,müze ve örenyeri girişleri,vergiler ücrete dahildir.


Bu turumuz Soğanlı turunun devamı niteliğindedir.Soğanlı'dan kısa bir yolculukla Yeşilhisar İlçesine geçiyoruz.Erciyes'in eteklerinde yay gölü ve Sultansazlığ'ında sıradışı bir gezi yapıyoruz.Sazlıkta motorlu kayıklar pervanelerine saz takıldığından çalışamadığı için sırıklarla gezilebileceğimiz kanolar kullanıyoruz.


301 türden 1 miyon kuşun yaşadığı ve 20000 flamingonun bir zamanda sayıldığı bir habitatı geziyoruz.


Step ekosisteminde eşine az rastlanan tatlı ve tuzlu su ekosistemlerini bir arada bulundurması ve Afrika ile Avrupa arasındaki göçmen kuşların kullandığı iki ana göç yolunun kesişme noktası olması sebebiyle, Ülkemizdeki en önemli korunan alanlardan birisi.Alan, oldukça zengin bir bitki örtüsünü de içinde barındıryor. Ayrıca barındırdığı 301 kuş türü ile Manyas gölü’nden sonra Türkiye’nin ikinci önemli kuş cenneti olan Sultan sazlığı, çok sayıda kuşun; beslenmesi, barınması, konaklaması ve kuluçkaya yatması yönünden ideal bir ortama sahip. Sultan Sazlığı, ülkemizin sahip olduğu 7 önemli sulak alandan biri. A kategorisinde bir tabii hayat alanı olan Sultan Sazlığı bu niteliğinden dolayı, “Uluslararası Ramsar Sözleşmesi” kapsamına alınan birkaç önemli sulak alan arasında yer alıyor.


Şansımız varsa turna da dahil sayısız kuş,yuva,yumurta görüyoruz.Sazlığın hemen kıyısında kurulmuş Kuş müzesini,kuş gözlem kulesini geziyor ve sazlıktan geçimini sağlayan Ovaçiftlik köylülerinin konuğu oluyoruz.Nilüferler ikramımızdır..